„Burza emocji” zarówno na korcie, jak i na zewnątrz

„Burza emocji” zarówno na korcie, jak i na zewnątrz

W miniony weekend w Kraśniku rozegrano drugą edycję FŁT Akpol GDL Developer Pacific OPEN w tenisie ziemnym. Największą gwiazdą zawodów był wielokrotny mistrz Polski, Grzegorz Panfil, który w finale pokonał Tomasza Mroczka 6:4, 7:6 (obaj zawodnicy na zdjęciu). 

W półfinale FŁT Akpol GDL Developer Pacific OPEN zameldowała się czwórka faworytów: Grzegorz Panfil, Tomasz Moczek, Michał Sekuła oraz Oleksandr Kyrychenko. Panfil bez trudu ograł Kyrychenkę a Moczek pokonał Sekułę. – Takie turnieje powinny odbywać się jak najczęściej. Fantastycznie gra się przy publiczności, która kocha tenis. Finał stał na naprawdę dobrym poziomie. Tomek zagrał praktycznie bezbłędnie. Jeśli będzie odpowiedni termin i będę mógł przyjechać, to zjawię się tutaj jeszcze – zaznacza Grzegorz Panfil.

O ile kibice nie zawiedli, niestety nie dopisała pogoda. W sobotę warunki atmosferyczne były wyjątkowo niekorzystne, dlatego rywalizacja została przeniesiona do Lublina na kryte korty KUL. Niedzielne zawody kontynuowano już w Kraśniku.

– Tegoroczny turniej wypadł jeszcze lepiej niż poprzedni, co bardzo mnie cieszy. Już teraz mam plany na kolejny.  Zależy mi na tym, aby z roku na rok ta impreza była lepsza zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju: osobom prywatnym, jak i firmom: PBF Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku, Akpolowi, DGL Developerowi Lublin, Pszczółce Lublin, sklepowi Groszek w Olbięcinie i PACIFIC Polska – kończy organizator imprezy, Łukasz Puk.