Druga porażka Budowlanych

Druga porażka Budowlanych

Drugą porażkę w obecnym sezonie Ekstraligi zanotowali rugbyści Budowlanych Lublin. Ekipa prowadzona przez Stanisława Więciorka uległa na wyjeździe Ogniwu Sopot w stosunku 14:38. 

KOMENTARZ TRENERA

Stanisław Więciorek:  Był to bardzo zły mecz w wykonaniu mojej drużyny. Zaczęliśmy go nieźle, ponieważ przez dziesięć minut Ogniwo Sopot nie miało nic do powiedzenia. Zdobyliśmy siedem punktów i zdawało mi się, że za szybko. Myślałem jednak, że zespół będzie grał to, co sobie przed spotkaniem założyliśmy. Niestety to było kolejne starcie, w którym drużyna w pewnym momencie zaczyna grać po swojemu. Przerwa i tłumaczenia w niej podjęte nic nie dały. Jestem tą sytuacją zirytowany. Wraz ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami musimy odbyć męską rozmowę, ponieważ jest to niedopuszczalne. Opracowujemy założenia taktyczne na starcie z wicemistrzem Polski, które mogliśmy wygrać, lecz na marne, bo moi podopieczni zaczynają realizować swoje nieodpowiedzialne zadania na boisku. Kończy się to w taki sposób jak w Siedlcach. Jest to denerwujące i musimy coś z tym zrobić. Muszę osobiście z kilkoma zawodnikami przeprowadzić rozmowę, bo dalej nie będziemy tego tolerować. Powinniśmy szukać punktów z takimi ekipami jak Pogoń Siedlce czy Ogniwo Sopot. Wchodząc do finałowej szóstki, będą się liczyły mecze tylko z zainteresowanymi zespołami. Zostały nam dwa spotkania z tymi drużynami. Możemy je wygrać, ale na pewno nie z taką grą. Mamy potencjał i stać nas na dobrą grę, lecz jeśli się czegoś oczekuje, to trzeba być profesjonalistą i z zimną krwią realizować to, co nakreślają trenerzy. Jestem krytyczny, jednak czasami musi boleć.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Budowlani Lublin podejmą Pogoń Siedlce (10 czerwca, 12:00).

Ogniwo Sopot – Budowlani Lublin 38:14 (21:7)
Punkty dla Budowlanych: Jakub Bobruk 5, Robizon Kelberashvili 5, Artem Kulyk 4

Budowlani: Oleksij Novikov, Oleksandr Khomenko, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Bartłomiej Daszczyk, Bartłomiej Jasiński, Michał Musur, Tomasz Zduńczuk, Jakub Bobruk, Vladyslav Adazhynyk, Piotr Skałecki, Piotr Psuj, Artem Kulyk, Jakub Kamiński, Maciej Grabowski, Michał Majcher, Oskar Rudziński, Dawid Polak, Paweł Niedziółka, Maciej Borówka, Damian Mazuś, Stanisław Kasprzak, Piotr Więckowski.