LHT Lublin powalczy o awans do I ligi!

LHT Lublin powalczy o awans do I ligi!

W miniony weekend na warszawskim Torwarze rozegrano ostatni turniej grupy północno-wschodniej II ligi hokeja na lodzie. Po raz kolejny w tym sezonie świetnie zaprezentowali się zawodnicy LHT Lublin, którzy ostatecznie zajęli pierwsze miejsce w ligowej klasyfikacji i już za niecałe dwa tygodnie powalczą ze zwycięzcami pozostałych grup o awans do I ligi! O triumfie w lidze przesądził lepszy bilans bramek w bezpośrednich starciach z Legionem Warszawa. Dla podopiecznych Krzysztofa Krauze jest to trzecie mistrzostwo z rzędu w tych rozgrywkach.

KOMENTARZ TRENERA

Krzysztof Krazue:W końcowym rozrachunku o pierwszym miejscu dla Lublina zdecydowały gole w bezpośrednich pojedynkach. Łącznie byliśmy lepsi o trzy bramki. Trzeci rok z rzędu zajmujemy pierwsze miejsce w II lidze i nadal utrzymujemy wysoki poziom. Uważam, że jest to bardzo duży sukces. Teraz czeka nas duża nagroda, czyli występ w turnieju finałowym, w którym zagrają najlepsze drużyny ze wszystkich grup II ligi. W zawodach, które odbędą się w Krynicy Zdrój, udział wezmą cztery najlepsze drużyny z grupy południowej, triumfator grupy północnej i LHT Lublin, czyli zwycięzca grupy północno-wschodniej. Sześć ekip zostanie podzielonych na dwie grupy, a dwa najlepsze zespoły z tych grup zagrają o awans do I ligi. Dopóki krążek w grze wszystko jest możliwe. Nie jedziemy tam na pewno w roli faworyta, ponieważ wiemy, z kim będziemy musieli się tam zmierzyć. Zdecydowana większość zawodników tych drużyn to byli hokeiści ekstraklasowi i I-ligowi, a niektórzy z nich zaliczyli nawet występy w reprezentacji narodowej. Dla nas na pewno będzie to kolejne cenne doświadczenie i nagroda za zwycięstwo w lidze. Fajnie, że będziemy mogli sprawdzić swoje umiejętności na tle bardzo silnych rywali. Jedziemy tam w pełnym składzie, jesteśmy mocno zmobilizowani i na pewno tanio skóry nie sprzedamy. 

WYNIKI ROZGRYWANEGO W WARSZAWIE TURNIEJU GRUPY PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ II LIGI HOKEJA NA LODZIE

Masters Giżycko – LHT Lublin 1:17 (1:9, 0:6, 0:2)
Bramki: Adrian Krzymowski – Jakub Stworowski x6, Oleg Komarchev x2, Krzysztof Krauze x2, Jaroslav Udot x2, Michał Biszczanik, Piotr Kusiak, Jacek Dmowski, Michał Radwański

Legion Warszawa – LHT Lublin 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Bramki: Tomasz Wanielista, Filip Krynicki, Ryszard Zdunek – Michał Radwański x2

Legion Warszawa – Gauja Wilno 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Masters Giżycko – Gauja Wilno 3:12 (0:6, 3:3, 0:3)

TABELA KOŃCOWA

1. LHT Lublin                             8       18 pkt     51 – 16
2. Legion Warszawa                  8       18 pkt     41 – 18
3. Gauja Wilno                           8       16 pkt     47 – 22
4. ADH Husaria Białystok       8        8 pkt      17 – 35
5. Masters Giżycko                    8        0 pkt      12 – 77

NASTĘPNY ETAP

W dniach 6-7 kwietnia w Krynicy Zdrój zostaną rozegrane baraże o awans do I ligi hokeja na lodzie. W turnieju wezmą udział wszyscy zwycięzcy grup regionalnych II ligi.

SKŁAD LHT LUBLIN

Tomasz Lisowski, Grzegorz Piotrowski – Krzysztof Krauze, Oleg Komarchev, Paweł Mika, Piotr Kusiak, Michał Radwański, Maciej Niewielski, Jaroslav Udot, Jakub Stworowski, Jacek Dmowski, Marcin Radzikowski, Krzysztof Sidor, Paweł Głuszak, Mateusz Szymczyk, Michał Sierakowski, Sebastian Kochaniec, Aleksander Łubkowski, Maciej Miśkiewicz, Jacek Stworowski, Andrzej Krupop, Michał Biszczanik.

fot. LHT Lublin