Lubelscy hokeiści liderem II ligi

Lubelscy hokeiści liderem II ligi

2 grudnia Lublin był gospodarzem turnieju II ligi hokeja na lodzie, w którym oprócz drużyny miejscowych, wystąpiły zespoły z Wilna i Białegostoku. Zawodnicy LHT zajęli w tych zawodach drugie miejsce. Najlepszą ekipą sobotnich rozgrywek okazali się Litwini, którzy w decydującym starciu pokonali podopiecznych Krzysztofa Krauze 2:1, zdobywając gola w samej końcówce spotkania. Lubelscy hokeiści nadal jednak zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy północno-wschodniej II ligi.

KOMENTARZ TRENERA

Krzysztof Krauze:Nie jestem do końca zadowolony z osiągniętego wyniku. Liczyłem, że w meczu z drużyną z Wilna również powalczymy o zwycięstwo. Uważam, że zabrakło nam troszeczkę chłodnej głowy i sił. Decydującego gola straciliśmy w ostatniej minucie spotkania, grając z przewagą jednego zawodnika. Możemy teraz tylko żałować, że ten mecz tak się potoczył, ale liczę, że w rewanżu z Litwinami zaprezentujemy się już zdecydowanie lepiej. Gauja wydaje się być jak na razie naszym najgroźniejszym przeciwnikiem. Dysponuje ona trzema mocnymi atakami i widać to było w sobotnim turnieju. Na ten moment trochę słabszy skład ma w tym roku zespół z Białegostoku. Dopisała publiczność, bo tego dnia w hali pojawiło się około 150 osób. Następny turniej zostanie rozegrany 13 i 14 stycznia w Warszawie. Wówczas zmierzymy się z drużynami z Giżycka i Warszawy.

WYNIKI ROZGRYWANEGO W LUBLINIE TURNIEJU GRUPY PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ II LIGI HOKEJA NA LODZIE

LHT Lublin – ADH Husaria Białystok 5:2
Bramki dla LHT: Oleg Komarchev x2, Jakub Stworowski, Maciej Miśkiewicz, Sebastian Kochaniec.

ADH Husaria Białystok – Gauja Wilno 1:7

LHT Lublin – Gauja Wilno 1:2
Bramka dla LHT: Krzysztof Krauze.

TABELA ROZGRYWANEGO W LUBLINIE TURNIEJU GRUPY PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ II LIGI HOKEJA NA LODZIE

1. Gauja Wilno                        6pkt – 9:2
2. LHT Lublin                         3pkt – 6:4
3. ADH Husaria Białystok        0pkt – 3:12.

TABELA GRUPY PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ II LIGI HOKEJA NA LODZIE

1. LHT Lublin                          4 – 9pkt – 20:8
2. Gauja Wilno                         2 – 6pkt – 9:2
3. Legion Warszawa                  2 – 3pkt – 13:7
4. ADH Husaria Białystok        2 – 0pkt – 3:12
5. Masters Giżycko                    2 – 0pkt – 2:18.

SKŁAD LHT LUBLIN

Grzegorz Piotrowski, Krzysztof Krauze, Jaroslav Udot, Michał Biszczanik, Oleg Komarchev, Jakub Stworowski, Krzysztof Sidor, Paweł Głuszak, Krzysztof Rostkowski, Jacek Dmowski, Mateusz Szymczyk, Piotr Kusiak, Aleksander Łubkowski, Sebastian Kochaniec, Maciej Miśkiewicz, Bartłomiej Walczewski, Jacek Stworowski, Marcin Radzikowski, Maciej Niewielski, Michał Sierakowski.

fot. JMS, Fanpage Lublin Hockey Team.