Mistrzowie Polski górą nad Budowlanymi Lublin

Zdecydowane zwycięstwo nad lubelskimi rugbistami odnieśli mistrzowie Polski Master Pharm Budowlani Łódź. Lublinianie sobotni mecz przegrali 7:49, choć po pierwszej połowie nic nie wskazywało na tak wysoki wynik. – Pierwszą połowę rozegraliśmy naprawdę dobrze. Przegraliśmy ją 7:18, nie wykorzystując stuprocentowej sytuacji. Zamiast remisu daliśmy gospodarzom prezent. W drugiej połowie w nasze poczynania wkradły się błędy, które wynikały z braku realizowania założeń taktycznych. Dopóki graliśmy tak, jak sobie zakładaliśmy, to byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla Budowlanych Łódź. W sytuacji, gdy nasi zawodnicy rozgrywali akcje w sposób tylko znany sobie, nic nam to nie przynosiło. Należy jednak pochwalić moich podopiecznych za zaangażowanie i wolę walki, choć wynik do końca tego nie oddaje. Szkoda tak wysokiej przegranej, lecz taki zespół jak nasz rywal w pełni wykorzystuje błędy innych – mówi Stanisław Więciorek.

W następnej kolejce Budowlani Lublin podejmą Ogniwo Sopot (11/12 maja).

Budowlani SA Łódź – Budowlani Lublin 49:7 (18:7)
Punkty: Paul Walters 19, Bercho Botha 15, Witalij Kramarenko 5, Wim Staphorst 5, Maciej Orłowski 5 – Oskar Rudziński 5, Levani Barkava 2

Budowlani Lublin: Oskar Rudziński, Piotr Skałecki, Robizon Kelberashvili, Bartłomiej Jasiński, Levani Chikovani, Kamil Więcaszek, Michał Musur, Jakub Bobruk, Levani Barkava, Arkadiusz Janeczko, Aleh Khilko, Piotr Psuj, Patryk Ćwieka, Maciej Grabowski, Stanisław Kasprzak, Michał Majcher, Artur Białota, Wojciech Lubisz, Piotr Więckowski, Bartłomiej Mazur, Ilya Shuhayeu.