Nowe atrakcje w Nadbużańskim Biegu Pod Prąd

Nowe atrakcje w Nadbużańskim Biegu Pod Prąd

W niedzielę 4 sierpnia w Dorohusku po raz szósty odbędzie się Nadbużański Bieg Pod Prąd, czyli przygraniczny bieg z przeszkodami. W dalszym ciągu istnieje możliwość zapisania się na zawody, które w tym roku zostały nieco urozmaicone.

Nadbużański Bieg Pod Prąd to jedyny bieg z przeszkodami w Polsce, którego częścią trasy jest pokonanie odcinka wzdłuż linii brzegowej dzikiej, całkowicie nieuregulowanej rzeki Bug – granicy między Polską a Ukrainą. Tegoroczny dystans to 15 nadbużańskich kilometrów i 40 ekstremalnych przeszkód – naturalnych oraz sztucznych. Nadbużański Bieg Pod Prąd jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym od 2014 roku. W tym roku start biegu zaplanowano na godzinę 14:00. Natomiast o 13:00 odbędzie się koncert zespołu rockowego The Mind Seekers.

Po raz pierwszy na trasie biegu pojawią się nowe konstrukcyjne przeszkody, które jak zapewniają organizatorzy, są bardzo wymagające. Więcej o nich można przeczytać tutaj.

Zapisów na bieg można dokonać w tym miejscu (dostępne są jeszcze 32 miejsca w nowo utworzonej VIII fali i 10 miejsc w klasyfikacji indywidualnej funkcjonariuszy Straży Granicznej). Zapisy online zostaną zamknięte 21 lipca. Więcej informacji o biegu znajdziesz tutaj.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje nasz portal.

fot. Materiały organizatorów