Porażka na zakończenie

W ostatnim meczu sezonu 2018 rugbyści Budowlanych Lublin przegrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk 28:47. – Pojechaliśmy na ten mecz w bardzo osłabionym składzie. Zabrakło naszych ośmiu zawodników, których wykluczyły kontuzje. Dzielnie walczyliśmy, lecz w pierwszej połowie spotkania zagraliśmy bardzo bojaźliwie, stąd taki wynik do przerwy. Drugą część starcia wygraliśmy 28:7 i zupełnie inaczej się prezentowaliśmy. Wyszliśmy przede wszystkim odważniej na boisko. Szkoda, że nie graliśmy tak od początku, ale należy pochwalić zawodników za ambicję – mówi Stanisław Więciorek.

Lechia Gdańsk – Budowlani Lublin 47:28 (40:0)
Punkty dla Budowlanych: Robizon Kelberashvili 15, Piotr Skałecki 8, Oleksander Łomakin 5

Budowlani: Artur Białota, Oskar Rudziński, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Michał Musur, Tomasz Zduńczuk, Dawid Polak, Oleksander Łomakin, Jakub Bobruk, Vladyslav Adazhynyk, Konrad Posłajko, Piotr Skałecki, Maciej Grabowski, Piotr Wieckowski, Stanisław Kasprzak.