Przed nami trzecia edycja Kraśnik Live Open

Przed nami trzecia edycja Kraśnik Live Open

Lubelscy fani tenisa po raz trzeci z rzędu będą mieli okazję zobaczyć rywalizację na wysokim poziomie na kortach w Kraśniku. W dniach 24-25 sierpnia na obiekcie przy ul. Janowskiej 14A zostanie rozegrany Kraśnik Live Open, czyli turniej zaliczany do cyklu Seniorzy i Amatorzy Polskiego Związku Tenisowego (ranga 2).

Z racji mocnej obsady rywalizacja jest określana mianem nieoficjalnych mistrzostw Polski w kategorii Open Pro. Tytułu będzie bronił Grzegorz Panfil, finalista Pucharu Hopmana z 2014 roku i zwycięzca juniorskiego Australian Open w grze podwójnej. – Podobnie, jak w poprzednich edycjach, tak i tym razem obsada turnieju będzie bardzo mocna. Poza Grześkiem Panfilem do Kraśnika przyjedzie kilku tenisistów z czołówki rankingu SiA PZT w kategorii Open Pro – zapowiada Łukasz Puk, organizator imprezy.

Rywalizacja będzie toczyła się przez dwa dni. W sobotę od godziny 10.00 będą rozgrywane spotkania pierwszej, a następnie drugiej rundy. Na niedzielę zaplanowano półfinały i finał. Co ciekawe, kibice, którzy nie będą mieli możliwości zjawienia się na kortach w niedzielę, będą mogli oglądać mecze na żywo za pośrednictwem kanału na platformie YouTube.

fot. Materiały organizatorów