Przekonująca wygrana Budowlanych Lublin

Przekonująca wygrana Budowlanych Lublin

Rugbyści Budowlanych Lublin, zgodnie z oczekiwaniami kibiców, rozprawili się z beniaminkiem z Warszawy, zwyciężając 31:5. Dla podopiecznych Stanisława Więciorka to drugi triumf w tym sezonie. 

KOMENTARZ TRENERA

Stanisław Więciorek: – Przede wszystkim gratuluję mojej drużynie zwycięstwa za pięć punktów. Jest to nadrzędna sprawa w meczach rugby. Jestem jednak marudnym trenerem, ponieważ od swojego zespołu oczekuję perfekcji. W tym spotkaniu nasza gra momentami była szarpana. Wiem, że czasami to rywal dyktuje warunki gry, ale w tym przypadku to my byliśmy ekipą, która dominowała na boisku. Nie możemy popełniać błędów, które stwarzają brak stabilizacji po naszej stronie. Przeważaliśmy dzisiaj w każdym elemencie, a wynik tego starcia mógł być dużo wyższy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli za tydzień w Krakowie popełnimy tyle błędów, co dzisiaj, to nie wygramy z Juvenią. Musimy skupić się na poprawie naszej gry i na wyeliminowaniu błędów. Moi zawodnicy trzymali się zakładanej wcześniej taktyki, ale nie wykonywali tego tak, jakbym od nich oczekiwał. Pogoda mogła dzisiaj utrudniać grę, bo było bardzo gorąco, lecz ona wszystkiego nie usprawiedliwia. Musimy ustabilizować swój styl gry, który chcemy prezentować. Tego oczekuję zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Mamy co robić. Może to i dobrze, gdyż wtedy można jeszcze czegoś wymagać od chłopaków.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Budowlani Lublin zagrają na wyjeździe z Juvenią Kraków (5 maja, 15:00).

Budowlani Lublin – Skra Warszawa 31:5 (24:0)
Punkty: Artem Kulyk 11, Piotr Wiśniewski 10, Oleksandr Khomenko 5, Jakub Bobruk 5 – Jan Cal 5

Budowlani: Oleksij Novikow, Oleksandr Khomenko, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński, Michał Musur, Bartłomiej Daszczyk, Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Vladyslav Adazhynyk, Piotr Skałecki, Artem Kulyk, Piotr Psuj, Jakub Kamiński, Maciej Grabowski, Michał Majcher, Oskar Rudziński, Dawid Polak, Tomasz Zduńczuk, Kacper Wiśniewski, Damian Mazuś, Stanisław Kasprzak, Maciej Borówka.