“Smoki” nie postraszyły Budowlanych Lublin

“Smoki” nie postraszyły Budowlanych Lublin

Mecz 4. kolejki Ekstraligi rugby okazał się szczęśliwy dla zawodników Budowlanych Lublin, którzy na wyjeździe pokonali Juvenię Kraków 25:18. Podopieczni Stanisława Więciorka z dorobkiem trzynastu punktów aktualnie zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. – Za nami bardzo trudny mecz. Juvenia Kraków po dwóch porażkach i remisie musiała szukać punktów, dlatego wysoko postawiła nam poprzeczkę. Rywale momentami szarpali grę, dlatego nie była to do końca równa potyczka. Na początku starcia trzynaście punktów zdobył Levani Barkava i to w pewnym stopniu ustawiło tę konfrontację. Należy jednak przyznać, że zagraliśmy dobrze, a błędy, jakie popełnialiśmy, wynikały z gry i z zaangażowania. Forma zespołu nie jest jeszcze taka, jakbyśmy oczekiwali, dlatego te pomyłki nam się przytrafiają. Oby było ich jak najmniej, ponieważ przed nami wymagające spotkania. Szkoda ubiegłotygodniowej porażki ze Skrą Warszawa, bo gdybyśmy wtedy wygrali, to teraz bylibyśmy w zupełnie innej sytuacji. Trudno, ale należy cieszyć się z tego, że na cztery rozegrane mecze, trzy wygraliśmy i skupiamy się już na tym, co przed nami – komentuje szkoleniowiec lublinian. 

Juvenia Kraków – Budowlani Lublin 18:25 (8:20)
Punkty: Michał Jurczyński 10, Krzysztof Gola 5, Grzegorz Gołębiowski 3 – Levani Berkava 15, Levani Chikovani 5, Ilia Zurabashvili 5

Budowlani: Oskar Rudziński, Piotr Skałecki, Robizon Kelberashvili, Arkadiusz Janeczko, Bartłomiej Jasiński, Levani Chikovani, Ilia Zurabashvili,  Michał Musur, Jakub Bobruk, Levani Barkava, Piotr Psuj, Patryk Ćwieka, Rafał Szrejber, Aleh Khilko, Maciej Grabowski, Patryk Jasiński, Michał Majcher, Kamil Więcaszek, Artur Białota, Wojciech Lubisz, Piotr Więckowski, Stanisław Kasprzak, Kacper Jędrysik.