Zamiast trawy, będzie błoto. Trwają zapisy do turnieju piłki błotnej

Zamiast trawy, będzie błoto. Trwają zapisy do turnieju piłki błotnej

22 lipca w miejscowości Tuczna zostanie rozegrany turniej w piłce błotnej o Puchar Wójta Gminy Tuczna. Zgłoszenia do udziału w zawodach przyjmowane są do 18 lipca. 

Do udziału w zawodach mogą przystąpić drużyny 6-osobowe, licząc z bramkarzem. Zespoły mogą być męskie, damskie lub mieszane. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tucznej. Chęć udziału można zgłaszać osobiście, a także mailowo lub telefonicznie.

Zespoły podzielone zostaną na dwie grupy, z grup wychodzą po dwie drużyny, które rozegrają mecze półfinałowe. W przypadku zgłoszenia do turnieju czterech drużyn lub mniej zmagania będą odbywały się systemem „każdy z każdym”.

Reguły gry w piłkę błotną są podobne do reguł gry w piłkę nożną z następującymi różnicami: mecz trwa 24 minuty, jest podzielony na dwie połowy po 12 minut, nie ma spalonego, rzuty z autu, rzuty rożne i wolne są wykonywane przy użyciu rąk do wypuszczenia piłki na wybraną stopę. Zawodnik, który zgubi obuwie podczas meczu, musi zejść z boiska, a jego miejsce może zająć inny zawodnik z drużyny.