ZMPSiM w pływaniu już od wtorku w Lublinie

ZMPSiM w pływaniu już od wtorku w Lublinie

14 grudnia w Aqua Lublin odbyła się konferencja prasowa dotycząca Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów, które w dniach 18-22 grudnia odbędą się w Lublinie. Udział w niej wzięli: Mariusz Banach (zastępca Prezydenta Miasta Lublin), Dariusz Gaweł (prezes AZS UMCS Lublin) oraz zawodnicy AZS-u: Paula Żukowska, Kacper Klich, Jan Hołub i Marcin Stolarski.

– Lublin czuje się bardzo dobrze w świecie pływackim, co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze z powodu niezwykłego obiektu. Pod względem sportowym to jeden z lepszych basenów w Polsce. Po drugie mamy bardzo dobry klub pływacki. Chcemy zaprosić mieszkańców Lublina na zbliżające się dni sportowej rywalizacji.  Dziękujemy Polskiemu Związkowi Pływackiemu za to, że wybrał Lublin na organizację takiej imprezy. Jesteśmy gotowi w każdej chwili na sprostanie temu zadaniowi – rozpoczął Mariusz Banach.

– Nie ukrywam, że budowa sekcji pływackiej nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie samorządu terytorialnego, dlatego bardzo dziękuję Panu Prezydentowi Krzysztofowi Żukowi. W tym aspekcie niewątpliwie ważna jest współpraca w ramach Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego i cała piramida szkoleniowa, na którą składają się liczne kluby, nie tylko AZS UMCS lublin. Należy wspomnieć chociażby o Szkole Mistrzostwa Sportowego. Ta działa od kilku lat przy Zespołe Szkół Elektronicznych. Chciałbym zadeklarować, że zrobimy wszystko, żeby Zimowe Mistrzostwa Polski zostały zorganizowane na absolutnie najwyższym poziomie – mówił Dariusz Gaweł.

– Trenerzy, obiekt Aqua Lublin i miasto – to wszystko sprawiło, że zdecydowaliśmy się być częścią AZS-u UMCS Lublin. Dzięki władzom klubu i odpowiedniej współpracy dołączyliśmy do zespołu. Postaramy się pokazać na zawodach z jak najlepszej strony. Na pewno damy z siebie wszystko. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, na zawody, bo ich obecność bardzo nam pomaga. Jesteśmy silną ekipą, która popłynie na 100% swoich możliwości – powiedział Kacper Klich.

Moim celem jest obrona tytułu mistrzowskiego na dystansie 100 metrów stylem klasycznym oraz pobicie rekordu Polski. Znam doskonale swoich rywali, bo ścigamy się od wielu lat, więc o żadnych zaskoczeniach nie może być mowy. Najważniejsze, to żeby nikogo nie zlekceważyć, ponieważ rywalizacja będzie na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że sobie poradzę – wyjaśnił Marcin Stolarski.

fot. Marek Jachorek (archiwum)