Bez bramek w meczu na szczycie

W 21. kolejce rozgrywek IV ligi lubelskiej doszło do konfrontacji drugiej i trzeciej drużyny ligowej tabeli. W hitowym starciu między Lublinianką a Lewartem Lubartów nie padły jednak gole i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Dariusz Bodak:

Dla nas to spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie prezentowaliśmy słabą grę. Byliśmy niedokładni pozwalając Lewartowi Lubartów na zbyt dużo. Pierwsza część meczu była w naszym wykonaniu bardzo przeciętna, by nie powiedzieć bardzo słaba. Po przerwie starcie wyrównało się, a przeprowadzone zmiany przyniosły efekt. Musimy szanować punkt. Graliśmy z dobrym zespołem, który dysponuje doświadczonymi zawodnikami i na boisku było to widać.

Łukasz Mierzejewski:

Jestem zadowolony z przebiegu gry i z mojej drużyny. Stworzyliśmy sobie trzy-cztery groźne sytuacje, z których jakaś powinna być zamieniona na bramkę. Wolicjonalnie wyglądaliśmy dobrze. Niestety, nie udało nam się strzelić gola, który dałby zwycięstwo. Lublinianka to bardzo solidny zespół i rywale wysoko postawili nam poprzeczkę. Gospodarze bardzo dobrze się bronili i wyprowadzali niebezpieczne kontrataki. To było ciekawe spotkanie, w którym podjęliśmy rękawicę. Myślę, że mieliśmy więcej okazji do strzelenia bramki od przeciwnika, ale nie wykorzystaliśmy ich, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W następnej kolejce Lublinianka zagra na wyjeździe ze Startem Krasnystaw (28 kwietnia, 16:00). Natomiast Lewart Lubartów podejmie Tomasovię Tomaszów Lubelski (27 kwietnia, 15:00).

Lublinianka – Lewart Lubartów 0:0

Lublinianka: Żuber – Kośka, Ptaszyński, Mulawa, Dzyr (54′ Kuzioła) – Baran (46′ Wrzesiński), Stępień (65′ Rapa), Bednara, Kowalczyk (65′ Wszołek) – Iwańczuk (75′ Morenkov), Rejmak.

Lewart: Prusak – Wankiewicz, Michna, Budzyński, Ponurek – Pokrywka, Bujak, Najda (75′ Filipczuk), D. Pikul (63′ Szkutnik), A. Pikul – Fularski (72′ Gliniak).

Żółte kartki: Grzegorz Mulawa, Damian Kuzioła – Łukasz Najda
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).