Bezdyskusyjne zwycięstwo Hetmana nad Orlętami

Szesnaste zwycięstwo w kampanii 2018/2019 odnieśli piłkarze Hetmana Zamość. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego pokonali ekipę Orląt Łuków 5:1. Po dwie bramki dla lidera tabeli rozgrywek IV ligi lubelskiej zdobyli Paweł Myśliwiecki i Dawid Skoczylas, a jednego gola dołożył Damian Rusiecki. Honorowe trafienie dla ekipy prowadzonej przez Roberta Różańskiego zaliczył Szymon Łukasiewicz.

Jacek Ziarkowski:

Myślę, że z przebiegu całego spotkania wygrał zespół zdecydowanie lepszy. Nasze zwycięstwo nie podlega dyskusji. O ile drużyna z Łukowa nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki, to przy stanie 1:0 nadzialiśmy się na kontrę. Po szybko strzelonej bramce, w zespole nastąpiła chwila rozprężenia i przeciwnikom udało się doprowadzić do wyrównania. Na szczęście zdobyliśmy kolejne gole i wynik się uspokoił. To było nasze pierwsze ligowe spotkanie po przerwie zimowej i na pewno jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy, choć początkowe kolejki to zwykle konfrontacje z lekką dozą niewiadomej. Miejmy nadzieję, że kolejne starcia w naszym wykonaniu będą coraz lepsze. Potrzebujemy cyklu meczowego, więc jak liga wejdzie na odpowiedni tor, myślę, że koło trzeciej-czwartej kolejki powinniśmy wyglądać w miarę optymalnie.

Robert Różański:

Wynik wskazuje na to, która drużyna była lepsza w tym spotkaniu i to nie podlega dyskusji. Pojechaliśmy do Zamościa, żeby dobrze bronić i próbować gry z kontrataku. Najbardziej boli to, że traciliśmy bramki na samym początku pierwszej i drugiej połowy, tak jakby zespół nie był odpowiednio skoncentrowany. Dosyć mądrze się broniliśmy i próbowaliśmy zagrażać przeciwnikowi po prostych akcjach składających się z dwóch-trzech podań i uruchamianiu napastnika lub skrzydłowych. Właśnie w ten sposób strzeliliśmy gola na 1:1. Muszę pochwalić moją ekipę, bo nawet gdy przegrywaliśmy, to zespół konsekwentnie realizował założenia taktyczne. Uważam, że gdybyśmy nie byli tak skoncentrowani, oczywiście poza początkowymi minutami pierwszej i drugiej połowy to wynik byłby jeszcze wyższy, ponieważ Hetman Zamość zdecydowanie przerasta tę ligę.

Hetman Zamość – Orlęta Łuków 5:1 (3:1)
Bramki: Paweł Myśliwiecki 2′, 13′, Dawid Skoczylas 22′, 46′, Damian Rusiecki 48′ – Szymon Łukasiewicz 4′

Hetman: Kowalczyk – Kanarek (77′ Kopyciński), Żmuda, Skiba, Słotwiński – Turczyn (68′ Pęcak), Kycko, Buczek, Skoczylas (77′ Pupeć) – Oziemczuk (31′ Rusiecki), Myśliwiecki (62′ Olszak).

Orlęta: Karpiński – Czerski (58′ Tucki), Purzycki, Bulak, Goławski – Ebert, Kierych (65′ Matuszewski) – Skwarek (75′ Miszta), Siemieniuk, Soćko – Łukasiewicz.

Żółte kartki: Szymon Łukasiewicz, Sebastian Matuszewski
Sędziował: Michał Mikulski (Lublin).