Bramka Łukasza Drzewickiego na wagę trzeciego zwycięstwa z rzędu Kłosa Chełm

W meczu 19. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej zawodnicy Huczwy Tyszowce podejmowali Kłosa Chełm. Górą z tego starcia wyszli podopieczni Roberta Tarnowskiego dzięki czemu nadal mogą szczycić się mianem drużyny, która w tym roku wygrała wszystkie swoje ligowe potyczki. Na drugim biegunie znajdują się zawodnicy prowadzeni przez Marcina Łysia, bowiem w rundzie wiosennej nie zaznali oni jeszcze smaku zwycięstwa. – Był to mecz walki zespołów potrzebujących punktów. Boisko nie zachęcało do gry piłkę, także dosyć szybko zrezygnowaliśmy z rozgrywania jej od obrony, a skupiliśmy się na tym, żeby szybciej ją dostarczyć do przodu i oddalić od swojego pola karnego. Do dwudziestej minuty przeważała Huczwa Tyszowce, ale potem to my zaczęliśmy przejmować inicjatywę i byliśmy konkretniejsi pod polem karnym przeciwnika. Na początku drugiej połowy mieliśmy sytuację po rzucie wolnym i po dośrodkowaniu obrońca gospodarzy zbił piłkę, a ta trafiła w słupek. Chwilę później Łukasz Drzewicki “wjechał” w pole karne i lewą nogą po długim rogu trafił do bramki. Od tej pory skupiliśmy się na tym, żeby przede wszystkim było bezpiecznie z tyłu i żeby nie stała nam się żadna krzywda. Rywale próbowali odwrócić losy meczu i mieli parę stałych fragmentów gry, choć stuprocentowej sytuacji sobie nie stworzyli, także wydaje mi się, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo – komentuje Robert Tarnowski.

W następnej kolejce Huczwa Tyszowce zagra na wyjeździe z Polesiem Kock (14 kwietnia, 16:00). Natomiast Kłos Chełm podejmie Włodawiankę Włodawa (13 kwietnia, 17:00).

Huczwa Tyszowce – Kłos Chełm 0:1 (0:0)
Bramka: Łukasz Drzewicki 53′

Huczwa: Wyłupek – Miedźwiedź, Denkiewicz, Melnyk, Baran (80′ Maliszewski), Ziółkowski, Krosman (75′ Okalski), Markowski, Dworak (60′ Świątek), Droździel (Kwarciany), Kłos (75′ Piatnoczka).

Kłos: Mucha – Huk, E. Poznański, Kowalski, Szczepaniuk – Flis, Rak, Drzewicki (72′ Szaran), Chmiel – Fornal (89′ P. Poznański), Kuśmierz (77′ Król).

Żółte kartki: Tomasz Kłos – Damian Flis
Sędziował: Sylwester Wuczko (Lublin).