Bramkarz i napastnik pilnie potrzebni w Powiślaku Końskowola

Bramkarz i napastnik pilnie potrzebni w Powiślaku Końskowola

Powiślak Końskowola to kolejny IV-ligowiec, który rozpoczął przygotowania do sezonu 2019/2020. W premierowych zajęciach udział wzięło dwudziestu jeden zawodników, w tym ośmiu piłkarzy testowanych (dwóch bocznych i jeden środkowy obrońca, dwóch pomocników oraz trzech napastników).

Odbyliśmy wprowadzający i ogólnorozwojowy trening. Pograliśmy też w piłkę, żeby przyjrzeć się nowym zawodnikom, ale wiadomo, że po pierwszych zajęciach nie ma co wyciągać wniosków. Mądrzejsi pewnie będziemy po pierwszym sparingu – mówi Łukasz Giza.

Wśród ćwiczących zabrakło m.in.: Patryka Grzegorczyka, który przechodzi do Świdniczanki Świdnik, Roberta Kazubskiego, Wiktora Bogusza, Valeriya Nikitchuka Damiana Kopruchy. Wymienionej czwórki także może zabraknąć w przyszłym sezonie w Powiślaku Końskowola. Na pierwszych zajęciach nie było również Rafała Gizińskiego, którego zatrzymały sprawy służbowe. – Musimy znaleźć drugiego bramkarza, bo Maksymilian Zolech wybiera się na studia i prawdopodobnie zostaniemy w składzie tylko z Michałem Bickim. Potrzebny nam jest także napastnik, choć myślę, że zostanie z nami ktoś ze sprawdzanych piłkarzy – zaznacza trener Powiślaka. Jeśli chodzi o kolejne nabytki w IV-ligowcu, to do Końskowoli wraca Rafał Banaszek (ostatnio Gryf Policzna).

PLAN SPARINGÓW POWIŚLAKA KOŃSKOWOLA

13.07 – MKS Ryki (godzina 16:00)
20.07 – Energia Kozienice
24.07 – Motor Lublin CLJ
27.07 – Granit Bychawa
31.07 – Powiślanka Lipsko.

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)