Dwie bramki Tomasovii wystarczyły na Ładę

O dwa gole Tomasovia Tomaszów Lubelski okazała się lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, z którą mierzyła się w meczu 19. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej. Do bramki strzeżonej przez Łukasza Szawarę trafili w drugiej połowie spotkania Jakub Szuta oraz Damian Szuta.

Paweł Babiarz:

Chyba wszyscy spodziewali się wysokiego wyniku, a wygraliśmy tylko 2:0. Mimo tego rozegraliśmy bardzo dobry mecz. Długo i w miarę szybko rozgrywaliśmy piłkę. Łada Biłgoraj cofnęła się pod swoją bramkę i skutecznie broniła się, i to dosyć długo. My z kolei nie mogliśmy wykorzystać swoich sytuacji i już w pierwszej połowie zmarnowaliśmy dwie niezłe okazje. Wygraliśmy w pełni zasłużenie, a rywalom należy oddać to, że nie skompromitowali się tak, jak w pierwszym meczu z nami (wygrana 10:0 – przyp. red.). Tym razem przeciwnicy prezentowali się całkiem dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o motorykę i organizację gry w defensywie. Widać pracę trenera, którą wykonuje ze swoimi zawodnikami. My natomiast cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i z tego, że zagraliśmy na zero z tyłu.

Marcin Mura:

Tomasovia Tomaszów Lubelski była lepszym zespołem i o te dwie bramki na pewno. Przeciwstawialiśmy się rywalom wolą walki i determinacją, ale od tej 60. minuty brakowało nam już prądu. Przeciwnicy to wykorzystali i zdobyli dwie bramki po stałych fragmentach gry. Do przerwy było dobrze, bo zarówno ani my, ani rywale nie tworzyliśmy sytuacji, jednak po niej goście wykorzystali swoje silne strony i zasłużenie wygrali.

NASTĘPNE MECZE

W następnym meczu Łada 1945 Biłgoraj zagra zaległe spotkanie 18. kolejki z Granitem Bychawa (25 listopada, 13:00). Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski zmierzy się w zaległym meczu 17. kolejki ze Świdniczanką Świdnik Mały (25 listopada, 13:00).

Łada 1945 Biłgoraj – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Szuta 64′, Damian Szuta 78′ (rzut karny)

Łada: Szawara – Raduj, Kuliński, Hanas, Kapuśniak – Nawrocki (46′ Piech, 79′ Kubik), Larwa, B. Myszak, Deriabin (84′ M. Myszak), Szarlip (89′ Branewski) – Skubisz.

Tomasovia: Krawczyk – Chudyga (64′ Pleskacz), Chmura, Skiba, Zozulia – Karólak (64′ Baran), Sałamacha, Słotwiński, Smoła, D. Szuta (85′ Lomber) – J. Szuta (85′ Matterazzo)

Żółte kartki: Jakub Kapuśniak, Dariusz Kuliński – Michał Skiba
Sędziował: Paweł Tucki (Zamość).