Grad bramek w Tyszowcach

Pełne emocji widowisko zafundowali kibicom zawodnicy Huczwy Tyszowce i Powiślaka Końskowola. Piłkarze obu zespołów idealnie zaprezentowali jak wygląda futbol na “tak” i w meczu 21. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej wykazali się imponującą skutecznością. To połączenie doprowadziło do tego, że w sobotnim spotkaniu padło aż dziesięć bramek. Do puli większy wkład wnieśli goście i dzięki temu to oni zabrali do domu trzy punkty. – To był troszeczkę dziwny mecz. Przegrywaliśmy na początku, a boisko nie pozwalało na grę kombinacyjną, więc staraliśmy się wykorzystywać stałe fragmenty gry. Podnieśliśmy się dzięki nim na 3:1. Straciliśmy bramkę na 2:3 z zerowego kąta, ale szybko odpowiedzieliśmy na 4:2. Mieliśmy to spotkanie pod kontrolą, zwłaszcza gdy gospodarze grali w dziesiątkę. Szkoda straconych dwóch ostatnich bramek. Za bardzo się rozluźniliśmy i to jedyny minus tego starcia. Zwycięstwo przed świętami cieszy, więc wypada mi tylko podziękować chłopakom za wygraną – mówi Łukasz Giza, trener gości.

NASTĘPNA KOLEJKA:

W następnej kolejce Huczwa Tyszowe zagra na wyjeździe z MKS-em Ryki (27 kwietnia, 14:00). Natomiast Powiślak Końskowola podejmie Polesie Kock (28 kwietnia, 13:00).

Huczwa Tyszowce – Powiślak Końskowola 4:6 (1:3)
Bramki: Damian Ziółkowski 8′, 90+2′, Damian Baran 58′, Maciej Markowski 89′ – Marcin Gil 18′, Damian Koprucha 29′, Patryk Grzegorczyk 33′, Wiktor Bogusz 59′, Rafał Giziński 70′, Adrian Dudkowski 78′

Huczwa: Wyłupek – Miedźwiedź, Denkiewicz, Melnyk, Piatnoczka (70′ Droździel) – Ziółkowski, Markowski, Krosman (70′ Kwarciany), Mazurkiewicz (46′ Baran), Okalski (65′ Maliszewski) – Świątek (46′ Kłos).

Powiślak: Zolech – Pięta, Grzegorczyk, Anotniak, Łukaszuk – Dudkowski, Giziński (83′ Murat), Bogusz (80′ Krzysztoszek), Koprucha, Gil – Nikitchuk (75′ Kamola).

Żółte kartki: Sebastian Denkiewicz x2, Tomasz Kłos, Damian Baran, Łukasz Kwarciany – Mateusz Antoniak
Czerwona kartka: Sebastian Denkiewicz 40′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm).