Granit chce utrzymać dobrą dyspozycję również wiosną

Granit chce utrzymać dobrą dyspozycję również wiosną

Granit Bychawa jako beniaminek IV ligi lubelskiej świetnie rozpoczął sezon 2019/2020, kończąc rundę jesienną na piątym miejscu w tabeli. Zespół z Bychawy będzie chciał utrzymać stabilną formę również w drugiej połowie kampanii.

Początek przygotowań stał pod znakiem powrotu graczy wypożyczonych na rundę jesienną do innych zespołów. – W premierowych zajęciach wziął udział zawodnik juniorów młodszych Bartłomiej Kata. Z wypożyczeń powrócili junior młodszy Michał Pawelec (BKS Lublin) oraz junior starszy Sebastian Sprawka (POM Iskra Piotrowice), a także Adam Stych, który rundę jesienną spędził w Stoku Zakrzówek. Był też z nami Bartłomiej Radziewicz, obrońca Avii II Świdnik, który w ostatnich miesiącach był wypożyczony do Traveny Trawniki. Będziemy się przyglądać tym zawodnikom. Ocenimy ich przydatność dla zespołu w rundzie wiosennej i podejmiemy decyzję o tym, czy będą w kadrze. Zgłaszają się do nas zawodnicy wyrażający chęć gry w naszej drużynie. Być może przeanalizujemy ich przydatność do drużyny, jednak bardziej skupiamy się na ciężkiej pracy i piłkarzach, którzy już są u nas. Wierzymy, że ciężką pracą jesteśmy w stanie poprawić deficyty, które ewidentnie mamy – tłumaczy Łukasz Gieresz.

W trakcie pierwszych zajęć w zimowym okresie przygotowawczym doszło do spotkania zawodników i sterników klubu z Bychawy. – Piłkarze spotkali się z Zarządem klubu. Przedstawiliśmy nasze cele i oczekiwania dotyczące rundy wiosennej. Ponadto moi zawodnicy poznali szczegółowy plan dziesięciotygodniowego okresu przygotowawczego – wyjaśnia nasz rozmówca.

Czy przed startem rundy wiosennej ktoś opuści kadrę zespołu? – Czekamy na decyzję Jarosława Walęciuka dotyczącą tego, czy będzie w stanie zaangażować się w grę w Granicie na naszych warunkach. Obecnie przeszkadzają mu w tym obowiązki służbowe. Decyzja w tej sprawie należy do niego, a my oczywiście uszanujemy każdą, jakiej by nie podjął – mówi szkoleniowiec Granitu Bychawa.

Pierwszy mecz kontrolny zespół z Bychawy rozegra 25 stycznia. Przeciwnikiem ekipy prowadzonej przez Łukasza Gieresza będzie Piaskovia Piaski.

fot. Granit Bychawa (archiwum)

0 0 vote
Article Rating