Granit w Tomaszowie Lubelskim tanio skóry nie sprzedał

Podopieczni Łukasza Gieresza nie przestraszyli się konfrontacji z kandydatem do awansu do wyższej ligi Tomasovii Tomaszów Lubelski i na wyjeździe mocno postawili się rywalom. Ekipa prowadzona przez Pawła Babiarza wygrała 2:1, ale wynik spotkania do końca pozostawał sprawą otwartą.

Paweł Babiarz:

Pierwsza połowa tego meczu była wyrównana. Prowadziliśmy w niej, choć nie wiem, czy do końca sprawiedliwie, bo powinna ona zakończyć się remisem. Po przerwie szybko strzeliliśmy na 2:0 i wydawało się, że jest już po spotkaniu, ale tylko w głowach zawodników. Wtedy rywale ruszyli do ataku i po wykorzystanym rzucie karnym jeszcze bardziej nas przycisnęli. Goście w końcówce osiągnęli sporą przewagę i byli bliscy doprowadzenia do remisu. Najważniejsze, że wytrzymaliśmy do końca w defensywie w trudnym momencie i pokazaliśmy charakter, choć oczywiście największym plusem tej konfrontacji jest komplet punktów.


Łukasz Gieresz:

Zmierzyliśmy się z bardzo dojrzałym zespołem i uważam, że tym Tomasovia Tomaszów Lubelski z nami wygrała. Gospodarze wykorzystali sytuacje, które sobie stworzyli, a my przegrywaliśmy 0:2 po akcjach, po których nie powinniśmy tracić bramek. Po faulu na Łukaszu Strugu wróciliśmy do gry, bo rzut karny wykorzystał Jakub Szymala. Mogliśmy pokusić się o remis w tym spotkaniu, ale nie wykorzystaliśmy tego, co stwarzaliśmy. Na pewno mamy solidny materiał do nauki i analizy, bo podjęliśmy walkę z bardzo dobrze zorganizowaną drużyną, jaką jest właśnie Tomasovia, a momentami byliśmy lepszą ekipą. To tylko pokazuje, że w IV lidze można z każdym rywalizować i podejmować rękawicę. Najgorsze jest tylko to, że nie mamy punktów po tej kolejce. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Tomasovia Tomaszów Lubelski zagra na wyjeździe z Ładą 1945 Biłgoraj (28 sierpnia, 17:00). Natomiast Granit Bychawa podejmie Unię Hrubieszów (28 sierpnia, 17:00).

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Granit Bychawa 2:1 (1:0)
Bramki: Ireneusz Baran 32′, Wesley vincent Cain 50′ – Jakub Szymala 66′ (rzut karny)

Tomasovia: Waśkiewicz – Pleskacz, Chmura, D. Szuta, Łeń – Cain (90′ Krosman), Smoła, Turewicz (83′ Stożek), Żerucha (60′ Gęborys), Baran (88′ J. Szuta) – Rataj (67′ Towbin).

Granit: Zawiślak – Prus, Piwnicki (55′ Drozd), Lewczuk, Struk (46′ Janik), Strug, Banachiewicz (87′ Różycki), Pęcak, Misztal, Szymala, Świderski (52′ Dudkiewicz).

Żółte kartki: Jakub Szuta – Michał Piwnicki, Karol Lewczuk
Sędziował: Arkadiusz Wróbel (Biała Podlaska).

fot. Tomasz Tomczewski

0 0 votes
Article Rating