Gryf lepszy od Unii w starciu beniaminków

Siedem bramek padło w meczu rozgrywanym w ramach 6. kolejki rozgrywek grupy II IV ligi lubelskiej pomiędzy Gryfem Gmina Zamość a Unią Białopole. Podopieczni Romana Blonki pokonali ekipę z Białopola 5:2. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się lepiej dla najlepszej drużyny chełmskiej klasy okręgowej w sezonie 2019/2020. Już w 7. minucie Dawid Lewkowicz wyprowadził Unię na prowadzenie. Gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniami Krystiana Wołocha i Przemysława Gałki, jednak już w 19. minucie drużyna prowadzona przez Tomasza Hawryluka doprowadziła do rezultatu 2:2 po skutecznym uderzeniu Pawła Mazura. Później bramki zdobywali już tylko gracze Gryfa. Gole Adriana i Krystiana Wołochów oraz Patryka Kierepki zapewniły drużynie z Zamojszczyzny komplet punktów.

Roman Blonka:

Trochę odetchnęliśmy po tym spotkaniu, bo nasze ostatnie mecze były, delikatnie mówiąc różne. Od początku w naszych poczynaniach była zauważalna pewność siebie. Graliśmy fajnie piłką, ale głupio traciliśmy bramki, co było największym mankamentem tego starcia. Rywale dosyć szybko zdobyli pierwszego gola, ale odpowiedzieliśmy dwoma trafieniami i zamiast kontrolować grę, to źle ustawiliśmy się w obronie po przerzucie i straciliśmy kolejną bramkę. Przed przerwą mecz był jeszcze dosyć wyrównany, ale w drugiej połowie już dominowaliśmy na boisku.

Tomasz Hawryluk:

Zagraliśmy chyba najgorszy mecz jak do tej pory. Wynik tej konfrontacji mówi sam za siebie. Jak zwykle popełniliśmy za dużo dziecinnych błędów i tu upatrywałbym przyczyn tej porażki. Szybko wyszliśmy na prowadzenie, ale zamiast uspokoić grę, po kilku minutach straciliśmy bramkę na 1:1. Później po faulu w polu karnym przeciwnicy wykorzystali jedenastkę. Doprowadziliśmy do rezultatu 2:2 i znów, zamiast uszanować wynik straciliśmy gola na 2:3. W drugiej połowie zagraliśmy może tylko 15 minut i było po meczu. Gdy rywale strzelili czwartą bramkę, to spotkanie praktycznie się zakończyło. Oczywiście mieliśmy w tym starciu swoje sytuacje, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie, lecz zabrakło nam skuteczności.

W następnej kolejce Gryf Gmina Zamość zagra na wyjeździe ze Świdniczanką Świdnik Mały (6 września, 14:00). Natomiast Unia Białopole podejmie Kłos Chełm (5 września, 11:00).

Gryf Gmina Zamość – Unia Białopole 5:2 (3:2)
Bramki: Krystian Wołoch 9′, 68′, Przemysław Gałka 13′ (rzut karny), Adrian Wołoch 39′, Patryk Kierepka 85′ – Dawid Lewkowicz 7′, Paweł Mazur 19′

Gryf: P. Dobromilski – A. Cymerman, D. Dobromilski, Tomaszewski, Burak (72′ P. Cymerman) – Kierepka, Panas (49′ Krawiec), Markowski (70′ Fidler), Gałka (55′ P. Dębicki) – A. Wołoch (82′ Woźniak), K. Wołoch.

Unia: Kozłowski – Mi. Antoniak (75′ Krasnowski), Bureć, Kociuba, Sarzyński (55′ Fronc) – Greguła, Zdybel (10′ Leśnicki) (62′ K. Cor), Ma. Antoniak (65′ M. Cor), Lewkowicz – Poterucha, Mazur.

Żółte kartki: Maciej Markowski, Adrian Wołoch – Wojciech Bureć, Michał Antoniak
Sędziował: Kacper Gil (Zamość).