Hattrick Kamila Oziemczuka zapewnił Hetmanowi triumf w Pucharze Polski ZOZPN!

Hattrick Kamila Oziemczuka zapewnił Hetmanowi triumf w Pucharze Polski ZOZPN!

W finale Pucharu Polski ZOZPN doszło do starcia Unii Hrubieszów i Hetmana Zamość. W konfrontacji liderów zamojskiej klasy okręgowej i IV ligi lubelskiej wyżej notowana ekipa z Zamościa pokonała podopiecznych Dariusza Herbina 3:0. Triumf ekipie prowadzonej przez Jacka Ziarkowskiego zapewniły trafienia Kamila Oziemczuka, który ustrzelił w tym spotkaniu hattricka.

Dariusz Herbin (trener Unii Hrubieszów):

O zwycięstwie Hetmana Zamość przesądziło to, że brakowało nam świeżości. Ostatni mecz ligowy graliśmy w dziesiątkę i nie udało nam się zregenerować tak, jak należy. Podejmowaliśmy spóźnione decyzje i to zaważyło na tym, że rywale nas wypunktowali. Nie można powiedzieć, że tylko się broniliśmy, a ekipa z Zamościa robiła z nami co chciała. Spotkanie było wyrównane, jednak Hetman był bardziej dynamiczny i to spowodowało, że straciliśmy bramkę. Drugi gol dla przeciwników to z kolei kuriozalna sytuacja. Nasz bramkarz popełnił błąd, gdy piłka została do niego zagrana nie wiedział co zrobić i wybił ją w aut. Chłopcy do podawania piłek szybciutko podali rywalom piłkę, ci ją wyrzucili, podali wzdłuż bramki i zakończyli trafieniem “do pustaka”. Kuriozalna bramka, śmieszniejszą straciła chyba tylko Barcelona w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów na Anfield Road. Po tym golu było już po meczu, a na boisko weszli wszyscy zawodnicy rezerwowi, którzy mogli z naszej meczowej osiemnastki.


Jacek Ziarkowski:

Byliśmy w tym spotkaniu bardziej dojrzali niż rywale. Nie zagraliśmy jakiegoś świetnego meczu. To po części brało się z tego, że nie do końca zregenerowaliśmy się po ostatniej ligowej konfrontacji w Tomaszowie Lubelskim i to było widać. Na pewno przeciwnik grał bardzo ambitnie. Myślę, że o wygranej przesądziła jakość piłkarska zaprezentowana przez mój zespół. Tworzyliśmy sobie sytuacje podbramkowe, jednak szwankowała skuteczność, co pewnie było w jakimś stopniu spowodowane zmęczeniem. Najważniejsze, że zdobyliśmy puchar i z tego trzeba się cieszyć. Teraz musimy zregenerować się przed kolejnym spotkaniem, bo ostatnio obciążenie meczowe jest bardzo duże. Czeka nas również kolejne pucharowe spotkanie z Orlętami Radzyń Podlaski, także sporo grania przed nami i trzeba odpocząć przed kolejnymi meczami.

NASTĘPNA RUNDA

W półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski Hetman Zamość zmierzy się z Orlętami Radzyń Podlaski.

Unia Hrubieszów – Hetman Zamość 0:3 (0:1)
Bramki: Kamil Oziemczuk 4′, 58′ 90′

Unia: Tomczyszyn – Pietrusiewicz, Kazan, Alokhin, Góralski – Kamiński (65′ Onkiewicz), Podgórski (80′ Herda), Wiejak (80′ Baran) – Oleszczuk (62′ Blicharz), Greniuk (80′ Romanowski), Grui (60′ Pańko).

Hetman: Kowalczyk – Kopyciński (46′ Dudek), Kanarek, Żmuda, Daszkiewicz (46′ Skiba) – Kycko (75′ Pęcak), Słotwiński, Buczek (46′ Pupeć) – Olszak (46′ Myśliwiecki), Turczyn (46′ Rusiecki), Oziemczuk.

Żółte kartki: Łukasz Kamiński, Martin Góralski, Mateusz Pańko
Sędziował: Paweł Tucki (Zamość).

fot. Tomasz Tomczewski