Huczwa dała popis gry w ofensywie, a Górnik w defensywie

Huczwa dała popis gry w ofensywie, a Górnik w defensywie

Dziewięć goli padło w niedzielnym meczu Huczwy Tyszowce z rezerwami Górnika II Łęczna. Siedem z nich było udziałem podopiecznych Krzysztofa Rysaka, a pięć samego Damiana Ziółkowskiego, który dał strzelecki popis w tym spotkaniu. 

Krzysztof Rysak:

Rozpoczęliśmy bardzo dobrze ten mecz, bo po trzydziestu minutach prowadziliśmy 2:0. Następnie przydarzył nam się błąd i rywale zaliczyli kontaktowe trafienie, a tuż po przerwie doprowadzili do wyniku 2:2. Zrobiło się niewesoło, ale im bliżej było końca tego spotkania, tym większą kontrolę mieliśmy nad wydarzeniami boiskowymi. Zaczęliśmy strzelać kolejne bramki i ważnym trafieniem okazał się wykorzystany rzut karny przez Damiana Ziółkowskiego, który został bohaterem tego spotkania. Mam wiele uwag do swojego zespołu, które dotyczą gry obronnej. Mimo tego, że wygraliśmy wysoko, to nie powinniśmy sobie pozwolić na tak proste błędy w defensywie. Potrzebowaliśmy tych trzech punktów i zrealizowaliśmy swój cel. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo nad młodą drużyną Górnika Łęczna i nie umniejszałbym naszej wygranej. Być może udało nam się także, chociaż w minimalny sposób zmazać plamę z Biłgoraja, gdzie przegraliśmy 0:5 z Ładą (w poprzedniej kolejce – przyp. red.).


 Jacek Fiedeń:

Nie istnieliśmy w tym meczu, jako zespół i daliśmy “popis” gry obronnej. Przegraliśmy wysoko, a to i tak nie jest najniższy wymiar kary, jaki mógł nas spotkać. Być może podźwignęliśmy się na 2:2, ale potem z każdą akcją było już tylko gorzej. Naprawdę nie da się tego opisać słowami. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Huczwa Tyszowce zagra na wyjeździe z Lublinianką (5 października, 14:00). Natomiast Górnik II Łęczna podejmie Lewart Lubartów (6 października, 16:00).

Huczwa Tyszowce – Górnik II Łęczna 7:2 (2:1)
Bramki: 
Łukasz Mruk 18′, Damian Ziółkowski 30′, 57′ (rzut karny), 79′, 87′, 90′, Paweł Szatała 73′ – Bartosz Fiedeń 35′, Rafał Szady 53′

Huczwa: Guz – Szatała, Materna, Onkiewicz (76′ Lis), Gilarski – Wiciejowski (62′ Maziarka), Okalski (85′ Pawliszak), Sara, Mruk (85′ Bukowski), Ziółkowski – Miedźwiedź (82′ Szumlański).

Górnik: Perdun – Garbacz (71′ Kozyra), Borcon, Olszewski, Orysz – Dziewulski (46′ Szczepanik), Zdunek (83′ Sowa), Rojek, Grober (80′ Pawlak) – Fiedeń, Szady.

Żółte kartki: 
Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm).

fot. Facebook Huczwy Tyszowce