Kapitalny gol w IV lidze! Bramka Rafała Stępnia “stadiony świata” w meczu Lublinianki z Górnikiem II Łęczna

Kapitalny gol w IV lidze! Bramka Rafała Stępnia “stadiony świata” w meczu Lublinianki z Górnikiem II Łęczna

W meczu 28. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej Lublinianka pokonała Górnika Łęczna 2:1. Ozdobą niedzielnego spotkania był gol Rafała Stępnia, który z dystansu huknął do bramki strzeżonej przez Damiana Podleśnego. 

Dariusz Bodak:

Zabrakło nam szybszego strzelenia bramki 2:0, która uspokoiłaby naszą grę. Przez to męczyliśmy się głównie sami ze sobą. Trzeba się jednak cieszyć z tego, że z tak młodą i poukładaną drużyną, jaką jest Górnik II Łęczna otwarcie graliśmy w piłkę. Gol Rafała Stępnia? W końcu strzeliliśmy z dystansu, bo ostatnio powtarzaliśmy, że brakuje nam takich trafień i w ogóle podejmowania prób. Bramka oczywiście “stadiony świata”. 


Jacek Fiedeń:

Z podniesionym czołem wracamy z Lublina. Wstydu nie przynieśliśmy i jeśli wziąć pod uwagę powody, przez które przegraliśmy, to należy wymienić siłę fizyczną i doświadczenie. Tego drugiego trudno wymagać od naszych młodych zawodników. Na pewno chłopcy fajnie się zaprezentowali i dobrze bronili. Przy pierwszym golu popełniliśmy błąd, choć trudno było mu zapobiec, bo to bramka “stadiony świata”. Drugi to już klasyczna kontra gdzie wcześniej jeszcze mieliśmy szansę na doprowadzenie do wyrównania. Mogliśmy to spotkanie przegrać wyżej, lecz to nie zmienia mojej oceny. Strata trzech punktów jest niczym w porównaniu z korzyściami, jakie chłopcy wynieśli z tego meczu. Nie mogę być do końca zadowolony, ale zrozpaczony też nie jestem. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Lublinianka zagra na wyjeździe z Ładą 1945 Biłgoraj (8 czerwca, 17:30). Natomiast Górnik II Łęczna podejmie Tomasovię Tomaszów Lubelski (9 czerwca, 15:00).

Lublinianka – Górnik II Łęczna 2:0 (1:0)
Bramki: Rafał Stępień 23′, Klim Morenkov 90′

Lublinianka: Żuber – Kośka (52′ Dzyr), Mulawa, Kowalczyk, Giza, Stępień, Milcz (65′ Morenkov), Wrzesiński, Rapa (80′ Drzazga), Kuzioła (70′ Iwańczuk), Rejmak (65′ Baran).

Górnik: Podleśny – Orysz, Bronowicki, Olszewski, Pacek, Świeca (46′ Lipski), Borcon, J. Rojek, Grzelak, B. Fiedeń, Kociuba.

Żółta kartka: Michał Kowalczyk
Sędziował: Arkadiusz Wróbel (Biała Podlaska).