“Kłopot bogactwa” w Granicie Bychawa

“Kłopot bogactwa” w Granicie Bychawa

Aż dwudziestu ośmiu zawodników stawiło się na pierwszym treningu Granitu Bychawa w letnim okresie przygotowawczym. Wśród nich pojawiło się kilku młodych perspektywicznych graczy, którzy być może wzmocnią beniaminka IV ligi lubelskiej. Frekwencja mogła być jeszcze wyższa, bo chęć sprawdzenia się pod okiem trenera Łukasza Gieresza zgłosiło kolejnych czterech piłkarzy. Pojawią się oni jednak na testach w kolejnym tygodniu. 

W premierowych zajęciach nie uczestniczyli jedynie Karol Lewczuk, Łukasz Styżej (ich obecność jest usprawiedliwiona) oraz Sylwester Lis, który zmaga się z problemami zdrowotnymi i nie wiadomo czy będzie gotowy na rundę jesienną sezonu 2019/2020.

Wiadomo, że żaden z zawodników nie zadeklarował chęci odejścia z zespołu, który wygrał rozgrywki lubelskiej klasy okręgowej, lecz opiekun beniaminka IV ligi chciałby wzmocnić rywalizację na kilku pozycjach. – Wiadomo, że mamy ograniczone możliwości, ale to prawda, szukamy takich zawodników. Wśród testowanych piłkarzy już pojawiło się dwóch bramkarzy, obrońca, sześciu pomocników i dwóch napastników. Być może po sobotnim sparingu zapadną pierwsze decyzje personalne – potwierdza szkoleniowiec klubu z Bychawy.

PLAN SPARINGÓW GRANITU BYCHAWA

13.07 – Stal Poniatowa (godzina 14:00)
20.07 – Lublinianka
24.07 – Avia Świdnik
27.07 – Powiślak Końskowola
8.08 – Opolanin Opole Lubelskie.

fot. Granit Bychawa