Kłos Chełm rozpoczął sparingowe granie i od razu pokonał Victorię Żmudź

Kłos Chełm rozpoczął sparingowe granie i od razu pokonał Victorię Żmudź

W swoim pierwszym meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozgrywek IV ligi lubelskiej o dwa trafienia Kłos Chełm okazał się lepszy od ligowego przeciwnika, ekipy Victorii Żmudź. Wygraną podopiecznym Roberta Tarnowskiego dały trafienia Dawida Stepaniuka i Jakuba Szarana. Dla drużyny ze Żmudzi przegrana z Kłosem to czwarta porażka w trwającym okresie przygotowawczym.

Piotr Moliński:

O PRZEBIEGU MECZU

Kolejny mecz rozegraliśmy z dosyć okrojoną kadrą i to martwi mnie najbardziej. Co do samego przebiegu spotkania, to traciliśmy bramki po naszych ewidentnych błędach. Ponadto nie potrafiliśmy sobie wykreować zbyt wielu sytuacji do zdobycia gola. Trzeba przyznać, że ci zawodnicy, którzy zagrali w tym starciu, mocno się napracowali, bo to dla nich kolejny sparing w pełnym wymiarze czasowym. 


Robert Tarnowski:

O PRZEBIEGU MECZU

To był nasz pierwszy sparing i myślę, że drużyna zagrała dosyć solidnie. W grze ofensywnej pojawiło się trochę niedokładności, ale przede wszystkim skupiliśmy się na tym, by zagrać w sposób kompaktowy i blisko siebie w obronie. Uważam, że pod tym względem było całkiem nieźle.

O SYTUACJI KADROWEJ

Wzmocnieniem naszej drużyny jest Damian Kamola, poprzednio zawodnik Lublinianki. Trenuje również z nami Patryk Gierczak, gracz ostatnio wypożyczony do Granicy Dorohusk. Do kadry zespołu włączyliśmy również dwóch juniorów: Jakuba Szarana i Dominika Koronę. Treningów z zespołem przed rundą wiosenną nie wznowili Tomasz Ciechoński i Krystian Gierczak.

Victoria Żmudź – Kłos Chełm 0:2 (0:1)
Bramki: Dawid Stepaniuk 40′, Jakub Szaran 65′

Victoria: Porzyc – Brzozowski, Paskiv, Pogorzelec, Przychodzień, Kacprzycki, Kuczyński, Sawa, Grądzki, Lecki, Furta oraz Flis.

Kłos: Mucha – Fornal, Poznański, Kowalski, Stepaniuk – Huk (46′ Korona), Kamola (46′ Bala), Rak, Drzewicki (46′ P. Gierczak) – Król (46′ Szaran), Kuśmierz (46′ Bryk).

fot. Grzegorz Usydus (archiwum)