Kłos ma sposób na Unię Białopole

Wynikiem 3:0 zakończył się mecz Kłosa Chełm z Unią Białopole rozgrywany w ramach 18. kolejki grupy II IV ligi lubelskiej. W pierwszej połowie sobotniej konfrontacji podopieczni Zbigniewa Wójcika dyktowali warunki, ale objęli prowadzenie dopiero w 44. minucie za sprawą Emila Poznańskiego. Na początku drugiej części Kłos otrzymał rzut karny, który pewnie wykorzystał Michał Siatka. W 88. minucie rezultat na 3:0 ustalił Adam Brzozowski. Drużyna z Białopola poniosła szesnastą porażkę w sezonie, a dla Kłosa to była bardzo ważna wygrana, która umocniła ekipę z powiatu chełmskiego na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli. Gospodarze powtórzyli też wynik z pierwszej rundy, gdy w rozgrywanym 5 września spotkaniu zwyciężyli w Białopolu 3:0.

Zbigniew Wójcik:

To był mecz, w którym po prostu musieliśmy zapunktować. Przed tym starciem uczulałem swoich zawodników, że nie możemy patrzeć na tabelę, bo w życiu nic nie przychodzi za darmo. Każde spotkanie trzeba wybiegać i wywalczyć. W tej konfrontacji nie pozwoliliśmy przeciwnikom na nic. Wygraliśmy pewnie i da nam to trochę spokoju przed dwoma następnymi meczami.

Tomasz Hawryluk:

Trudno cokolwiek powiedzieć po takim spotkaniu. Ponieśliśmy kolejną porażkę z rzędu. Morale drużyny są coraz słabsze, a zawodnicy mają coraz większą niechęć do grania. Kłos bardzo dobrze znał nasze silne i słabe strony. Do tego mieliśmy problemy kadrowe, bo nie mogłem skorzystać z czterech zawodników, którzy mogliby grać w pierwszym składzie. Zabrakło nam jakości, a rywale byli po prostu lepsi.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Kłos Chełm podejmie Gryfa Gmina Zamość (21 listopada, 11:00). Wcześniej podopieczni Zbigniewa Wójcika rozegrają zaległe spotkanie 13. kolejki ze Świdniczanką Świdnik Mały (18 listopada, 13:00). Natomiast Unia Białopole w następnej serii zagra u siebie z Unią Hrubieszów (22 listopada, 13:00). Wcześniej beniaminek z Białopola rozegra zaległy mecz 17. kolejki z Gryfem Gmina Zamość (18 listopada).

Kłos Chełm – Unia Białopole 3:0 (1:0)
Bramki:
Emil Poznański 44′, Michał Siatka 56′ (rzut karny), Adam Brzozowski 88′

Kłos: Wojtiuk – Fornal, Poznański (65′ Rutkowski), Flis, Siatka – K. Rak, Kamola, Wójcicki (65′ Jabłoński), Krawiec, Filipczuk (77′ Leśniak) – Chmiel (59′ Brzozowski).

Unia: Kozłowski – Kołodziejczyk, K. Cor, Kociuba, Ślusarz (75′ Fronc) – Greguła (75′ T. Soroka), Mi. Antoniak, Ma. Antoniak (60′ M. Cor), Mazur, Sarzyński – Zdybel (75′ Ostrowski).

Żółte kartki: Michał Antoniak, Michał Kociuba, Hubert Kołodziejczyk, Łukasz Kozłowski
Sędziował:
Maciej Łasocha (Biała Podlaska).

fot. Facebook Kłosa Chełm