Kłos wyeliminował Husarię z rozgrywek Pucharu Polski ChOZPN

W ćwierćfinale Pucharu Polski ChOZPN Kłos Chełm pokonał Chełmską Husarię Chełm 3:1. Pierwszą bramkę w tej konfrontacji zdobyli gospodarze. Wynik skutecznym strzałem z rzutu karnego otworzył były trener Kłosa Andrzej Krawiec. W drugiej połowie zespół prowadzony przez Roberta Tarnowskiego zdobył trzy gole i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy pucharowych zmagań. Golkipera Husarii dwukrotnie pokonał Paweł Fornal. Trzecie trafienie dla IV-ligowca to bramka samobójcza Mirosława Neckara. – Ten mecz był na pewno agresywny i pełen walki z obu stron. Właściwie przez całe spotkanie mieliśmy inicjatywę, ale szczególnie w pierwszej połowie zagraliśmy dosyć nieskutecznie, bo mieliśmy swoje sytuacje. Straciliśmy gola z rzutu karnego i do przerwy przegrywaliśmy 0:1. Na drugą część tego starcia wyszliśmy wysokim pressingiem. Po zdobyciu pierwszej bramki nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Jednak jak najbardziej należy pochwalić przeciwnika. Rywale postawili nam trudne warunki. Było widać, że to ludzie, którzy potrafią grać i mają za sobą piłkarską przeszłość – mówi Robert Tarnowski.

Chełmska Husaria Chełm – Kłos Chełm 1:3 (1:0)
Bramki: Andrzej Krawiec 20′ (rzut karny) – Paweł Fornal 59′, 89′, Mirosław Neckar 75′ (bramka samobójcza)

Chełmska Husaria: Konojacki – Tywoniuk, Słomka, Ciechoński (79′ Ciołek), Leonowicz (84′ Leśnicki), Król, Ruszkiewicz, Wyrostek, Krawiec (66′ Klempka), Neckar, Skubisz (20′ Tatysiak).

Kłos: Wikło – Huk, E. Poznański, Flis, Kowalski – Rak, Korona (46′ Gierczak), P. Poznański, Jabłoński (46′ Bereda) – Fornal, Drzewicki.

Żółte kartki: Arkadiusz Słomka, Mateusz Tywoniuk – Tomasz Wikło, Emil Poznański, Kacper Kowalski
Sędziował: Michał Lackowski (Chełm).