Kłos wytrzymał oblężenie Lewartu i wygrał

Zawodnicy Kłosa Chełm w pierwszych fragmentach meczu z Lewartem Lubartów prezentowali się stosunkowo słabo, ale potrafili się podnieść i pokonać wyżej notowanego rywala 4:2. Tym samym podopieczni Andrzeja Krawca godnie pożegnali kończących przygodę z piłką nożną Sławomira Wyrostka i Tomasza Hawryluka.

KOMENTARZE TRENERÓW

Andrzej Krawiec: W początkowych trzydziestu minutach Lewart Lubartów wyraźnie nas zdominował. Rywale stworzyli sobie kilka klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Możemy być wdzięczni za to, że ich nie wykorzystali, bo pewnie szybko zamknęliby to starcie i nie cieszylibyśmy się ze zwycięstwa. W drugiej połowie spotkanie było już otwarte i bardziej wyrównane. Gratuluję chłopakom tego, że przy niekorzystnym wyniku potrafili później dobrze zagrać i ostatecznie wygrać.

Łukasz Mierzejewski:W tym meczu wykazaliśmy się naprawdę dużą nieskutecznością. W pierwszej połowie byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem i stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, po których powinniśmy strzelić bramki i prowadzić grę. Druga część spotkania w naszym wykonaniu była słabsza. Kłos Chełm natomiast zaprezentował się lepiej. Kreowaliśmy akcje, ale jeśli nie wykorzystuje się swoich okazji, a przy tym traci się cztery gole, to ciężko wygrać. Pretensje mogą dotyczyć tylko nieskuteczności i jakiejś bojaźni. Podsumowując jednak cały sezon, należy powiedzieć, że był on dla nas udany. Dziękuję chłopakom za dobrą postawę i za to, że z dołu tabeli wywindowaliśmy tę drużynę na czwarte miejsce. Słowa podziękowania także dla zarządu i naszego kierownika Pana Janusza Mitury, który bardzo dużo nam pomaga.

Kłos Chełm – Lewart Lubartów 4:2 (1:1)
Bramki: Sławomir Wyrostek 43′, Łukasz Drzewicki 51′ (rzut karny), Damian Flis 82′, Arkadiusz Wałczyk 89′ – Karol Bujak 40′, Michał Zuber 55′

Kłos: Porzyc – Ciechoński (46′ Adamski), Kowalski, Poznański, Wojciechowski – Król (75′ P. Gierczak), Flis, Wyrostek (56′ Huk), Bala, Bryk (70′ Wałczyk) – Drzewicki (65′ Chmiel).

Lewart: Parzyszek – Majewski (58′ Pokrywka), Turewicz, Piasek, Marzęda – Adamczuk, A. Pikul (76′ Terlecki), Bujak, D. Pikul – Szkutnik (68′ Michna), Zuber.

Żółte kartki: Kacper Kowalski – Adrian Parzyszek
Niewykorzystany rzut karny: Sławomir Wyrostek 43′ (obrona bramkarza)
Sędziował: Piotr Jamrowski (Biała Podlaska).