Konsekwencja Kryształu kluczem do zwycięstwa

Cztery bramki we Włodawie strzelili zawodnicy Kryształu Werbkowice, którzy w meczu 22. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej pokonali miejscową Włodawiankę. Dla podopiecznych Marka Droba to czwarta porażka z rzędu.

Marek Drob:

Właściwie mecz zakończył się w sytuacji podyktowania rzutu karnego dla gości i po czerwonej kartce dla nas. Do przerwy spotkanie było wyrównane. Tworzyliśmy sobie sytuacje i m.in. Antek Jemioł oddał strzał z woleja z szesnastu metrów, ale uderzył nad poprzeczką. Rywale byli bardzo mocni fizycznie, a my graliśmy w osłabieniu, ponieważ nasi obcokrajowcy wyjechali na święta. Ponadto zabrakło po naszej stronie Mateusza Książaka. Próbowaliśmy odgryzać się przeciwnikom, lecz niestety nie daliśmy rady.

Piotr Welcz:

Wynik wskazuje na to, kto był lepszym zespołem w tym meczu. Gdyby nie bramkarz Włodawianki Włodawa, Daniel Polak, to nasze zwycięstwo byłoby bardziej okazałe. Prezentowaliśmy się konsekwentnie, a ponadto to my byliśmy drużyną, której bardziej chciało się grać do końca, bo rywale od 65. minuty walczyli z nami w osłabieniu.

W następnej kolejce Włodawianka Włodawa zagra na wyjeździe z Lublinianką (1 maja, 11:00). Natomiast Kryształ Werbkowice podejmie Hetmana Zamość (1 maja, 16:00).

Włodawianka Włodawa – Kryształ Werbkowice 0:4 (0:1)
Bramki: Krystian Wołoch 33′, 89′, Adrian Wołoch 64′ (rzut karny), Patryk Pakuła 83′

Włodawianka: Polak – Kędzierski, Nielipiuk, R. Musz, Czarnota – Jemioł, Bartosz, Błaszczuk, Naumiuk (65′ Bylina), Wojtak (60′ B. Musz) – Więcaszek.

Kryształ: Stachyra – Wójtowicz, Alokhin, Śmiałko, Luterek – Omański (85′ Musiał), Sas, Borys, Warecki, K. Wołoch – A. Wołoch (63′ Pakuła).

Żółte kartki: Patryk Błaszczuk x2, Daniel Polak, Wojciech Więcaszek, Patryk Bartosz, Mateusz Kędzierski, Kacper Czarnota – Arkadiusz Sas
Czerwona kartka: Patryk Błaszczuk 65′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).