Konsekwentna gra w defensywie zapewniła Górnikowi zwycięstwo w Końskowoli

Konsekwentna gra w defensywie zapewniła Górnikowi zwycięstwo w Końskowoli

Gol Jakuba Cielebąka pozwolił Górnikowi II Łęczna odnieść drugie z rzędu zwycięstwo na IV-ligowych boiskach. Podopieczni Jacka Fiedenia pokonali na wyjeździe Powiślaka Końskowola, dla którego była to pierwsza porażka od czterech kolejek.

Łukasz Giza:

Gratulacje dla Górnika Łęczna za konsekwentną grę w obronie. Uważam, że przegraliśmy przez naszą słabość, bo w pewnych sytuacjach nie potrafiliśmy zachować się w odpowiedni sposób. Absolutnie nie ujmuję tutaj drużynie gości, która strzeliła bramkę i wygrała, choć przykre jest to, że przegrywamy z zespołem, który rocznikowo prezentuje się bardzo młodo. To powinno dać do myślenia moim zawodnikom. Muszą sobie oni zdawać sprawę z tego, że grali z chłopakami, którzy dopiero wchodzą w tę seniorską piłkę albo jeszcze są juniorami. 


Jacek Fiedeń:

Dla nas to było dziewięćdziesiąt minut walki w defensywie. Oczywiście walki nie bez błędów, ale najważniejsze, że skutecznej. Mieliśmy nieliczne wypady na stronę przeciwnika, lecz taki też był nasz plan: bronić się i próbować kontrataków. Mieliśmy sporo szczęścia, bo gdyby rzut karny dla rywali został wykorzystany, to prawdopodobnie byśmy się nie podnieśli, a tak konsekwentnie dalej się broniliśmy. Po niezłej akcji i asyście Mateusza Sowisza sytuację sam na sam wykorzystał Jakub Cielebąk. Chyba trochę niespodziewanie wracamy po tym meczu z trzema punktami.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Powiślak Końskowola zagra na wyjeździe z Lublinianką (21 września 16:00). Natomiast Górnik II Łęczna podejmie Orlęta Łuków (21 września, 13:00).

Powiślak Końskowola – Górnik II Łęczna 0:1 (0:0)
Bramka: Jakub Cielebąk 63′

Powiślak: Zolech – Antoniak, Łakomy, Krzysztoszek – Pięta, Banaszek (79′ Murat), Wankiewicz, Gil (79′ Kamola) – Dudkowski (79′ Łazeba), Kobus (64′ Pryliński) – Koprucha.

Górnik: Piotrowski – Dziewulski (75′ Sowa), Rojek, Olszewski, Orysz – Cielebąk (88′ Kozyra), Borcon, Zdunek, Sowisz, Grober (78′ Pawlak) – Lipski (75′ Szczepanik).

Żółta kartka: Patryk Orysz
Niewykorzystany rzut karny: Damian Koprucha 27′ (nie trafił w bramkę)
Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

fot. Patryk Suszek