Kryształ pnie się w górę. Kłos ponownie pokonany

Bramka Błażeja Omańskiego zapewniła zawodnikom Kryształu Werbkowice dziewiąty komplet punktów w sezonie 2019/2020. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego w ramach 17. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej pokonali u siebie Kłosa Chełm. 

Jacek Ziarkowski:

Za nami mecz walki, w którym było sporo szarpanej i nerwowej gry, wiele stykowych sytuacji oraz mało okazji podbramkowych z obu stron. Zarówno my, jak i rywale nie stworzyliśmy klarownych sytuacji, ale po bardzo ładnej indywidualnej akcji Błażeja Omańskiego udało nam się strzelić gola i jak się okazało, zwycięskiego. To takie spotkanie, w którym kto pierwszy trafi do bramki, ten wygra. W pełni się to potwierdziło. Należy jednak oddać, że chłopaki zostawili na boisku sporo zdrowia i za to należą im się brawa. 


Zbigniew Wójcik:

To typowy mecz walki, w którym popełniliśmy jeden błąd. Piłka po naszym wybiciu trafiła do jednego z zawodników rywali, który wbiegł w nasze pole karne. Nasi obrońcy zostawili mu tyle miejsca, że ten bez problemów pokonał naszego bramkarza. Szkoda, bo to kolejna porażka po naszej stronie. Wiemy, czego nam brakuje, ale nie załamujemy się. Przed nami bardzo ważne spotkania, w których chcielibyśmy sprawić jakąś niespodziankę. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Kryształ Werbkowice zagra na wyjeździe z Unią Hrubieszów (15 listopada, 13:00). Natomiast Kłos Chełm podejmie Unię Białopole (14 listopada, 11:00).

Kryształ Werbkowice – Kłos Chełm 1:0 (1:0)
Bramka: Błażej Omański 41′

Kryształ: Stachyra – Borys, Śmiałko, Mulawa, Wójtowicz, Reszczyński (71′ Nieradko), Sas, Otręba (90 Jarosz), Denkiewicz, Omański, Więcaszek (82′ Dec).

Kłos: Bożek – Fornal, Flis, Poznański, Rutkowski, K. Rak (60′ Kamola), Siatka (75′ Jabłoński), Krawiec, J. Rak (83′ Leśniak), Wójcicki (65′ Filipczuk), Brzozowski (65′ Chmiel).

Żółte kartki: Sebastian Denkiewicz, Łukasz Śmiałko, Maciej Wójtowicz, Arkadiusz Sas – Jakub Rak
Sędziował: Daniel Złotnicki (Lublin).

fot. Kryształ Werbkowice (archiwum)

0 0 votes
Article Rating