Kryształ w meczu z Górnikiem wrócił do wygrywania

Serię czterech meczów bez zwycięstwa przerwali piłkarze Kryształu Werbkowice, którzy w spotkaniu 27. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej pokonali Górnika II Łęczna 3:0. Bramki dla podopiecznych Piotra Welcza strzelili bracia Wołoch: Krystian i Adrian oraz Błażej Omański, który w 82. minucie ustalił rezultat niedzielnej konfrontacji.

Jacek Fiedeń:

Wynik wskazuje na to, że powinniśmy być przygnębieni, ale nie rozegraliśmy meczu, którego powinniśmy się wstydzić. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, których niestety nie wykorzystaliśmy. Najlepsze mieli Szymon Kociuba i Bartek Fiedeń. Trzeba też przyznać, że dwie bramki dla rywali sprezentował nasz bramkarz. Graliśmy przyzwoicie, lecz oczywiście nie mogę być zadowolony z wyniku. Patrząc jednak całościowo, jest pewien optymizm w naszych poczynaniach. Myślę, że lepiej skoncentrować się na pozytywach niż narzekać.

Piotr Welcz:

Jestem zadowolony z postawy zespołu, a najbardziej z tego, że wróciliśmy na zwycięski szlak. Wygraliśmy w dobrym stylu i byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem w tym meczu. Od początku cieszyliśmy się grą i mogliśmy zwyciężyć wyżej, ale zawiodła nas skuteczność. Nie ma jednak co się czepiać, bo najważniejsze jest to, że zwyciężyliśmy.

W następnej kolejce Górnik II Łęczna zagra na wyjeździe z Lublinianką (2 czerwca, 17:00). Natomiast Kryształ Werbkowice podejmie Ładę 1945 Biłgoraj (2 czerwca, 17:00).

Górnik II Łęczna – Kryształ Werbkowice 0:3 (0:1)
Bramki: Krystian Wołoch 36′, Adrian Wołoch 76′, Błażej Omański 82′

Górnik: Podleśny – Orysz (63′ Pułajdowicz), Jaroszyński, Olszewski, Bronowicki (83′ Kozyra) – J. Rojek, Popko, Borcon, Pacek – Świeca, Kociuba (55′ B. Fiedeń).

Kryształ: Filipczuk – Wójtowicz (55′ Pakuła), Alokhin, Śmiałko, Luterek – Łappo (70′ Omański), Sas (65′ Nieradko), Rybka (65′ Borys), Warecki (75′ Jabłoński), K. Wołoch – A. Wołoch.

Żółte kartki: Patryk Pułajdowicz – Arkadiusz Sas, Stanisław Rybka, Krystian Wołoch