Łada w pełni zrewanżowała się Górnikowi

Pierwszy mecz od 7 października wygrali piłkarze Łady 1945 Biłgoraj, którzy w 1. kolejce rundy rewanżowej rozgrywek IV ligi lubelskiej pokonali u siebie 3:2 rezerwy Górnika Łęczna. – Dzisiaj byliśmy drużyną lepszą niż Górnik i zasłużenie wygraliśmy. Chciałbym pogratulować chłopakom zwycięstwa bo pomimo trudności do końca byliśmy drużyną i to zwycięstwo dla nas wszystkich smakuje podwójnie – mówi Bartłomiej Kowalik. – Zagraliśmy słabą pierwszą połowę i dramatyczne dziesięć czy piętnaście minut drugiej, co drogo nas kosztowało. Po zmianie stron, do 60. minuty to spotkanie było w naszym wykonaniu koszmarem przez fatalne i indywidualne błędy, które popełnialiśmy. Zareagowaliśmy zmianami i przyniosło to efekt w postaci bramki po świetnej akcji Bartłomieja Greniuka, którą sfinalizował Patryk Orysz. Nasza ofensywa została rozruszana, choć zabrakło już czasu na wywalczenie korzystniejszego rezultatu – komentuje Jacek Fiedeń.

Łada 1945 Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2 (0:1)
Bramki: Michał Skubis 53′, Janusz Birut 55′, Przemysław Krzyszycha 58′ – Filip Szewczyk 43′, Patryk Orysz 68′

Łada: Szawara – Ponomarov, Oleksiuk, Myszak, Mielniczek – Krzyszycha (84′ Wolanin), Birut (90′ Larwa), Dziurdza, Hanas (46′ Nawrocki) – Dorosz (90′ Gorczyca), Skubis (73′ Dycha).

Górnik: Prusak – J. Rojek, (85′ Izdebski), M. Fiedeń, Szczerba, Turek – Szewczyk, Borcon (64′ Pułajdowicz), Przybycień, Jakubczak (64′ Greniuk) – Świeca (70′ Cielebąk), Orysz (74′ B. Fiedeń).

Żółte kartki: Kamil Hanas, Patryk Dorosz – Adrian Szczerba
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).