Łada zagrała do końca w Lubartowie i w osłabieniu sięgnęła po trzy punkty

W niesamowitych okolicznościach Łada 1945 Biłgoraj sięgnęła po komplet punktów w 24. kolejce rozgrywek IV ligi lubelskiej. Podopieczni Bartłomieja Kowalika na wyjeździe pokonali Lewart Lubartów 2:1, choć od 66. minuty meczu grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Arkadiusza Czoka. Bramkę na wagę zwycięstwa w niedzielnym starciu zdobył Dmytro Nesterenko, który wykorzystał prostopadłe podanie Ivana Oleksiuka.

Łukasz Mierzejewski:

Po raz kolejny w doliczonym czasie gry straciliśmy bramkę, która przesądziła o naszej porażce. Należy pogratulować Ładzie Biłgoraj, bo okazała się skuteczniejsza i bardziej konkretna w swoich działaniach. Pierwsza połowa należała do rywali, lecz druga już do nas, a dodatkowo graliśmy w przewadze jednego zawodnika. Doprowadziliśmy do wyrównania i chyba jakaś dekoncentracja nie pozwoliła nam nie tylko nie wygrać tego spotkania, ale także go nie zremisować. Szkoda, bo mogliśmy przesunąć się w ligowej tabeli. Pozostaje nam jednak walka dalej.

Bartłomiej Kowalik:

Jako drużyna kolejny raz pokazaliśmy charakter. Pierwsza połowa należała do nas i powinniśmy prowadzić więcej niż jedną bramką. Natomiast po przerwie sami skomplikowaliśmy sobie sytuację po zupełnie niepotrzebnej czerwonej kartce. Od tego momentu głównie broniliśmy się i długimi fragmentami robiliśmy to mądrze, lecz w końcówce po faulu Ivana Oleksiuka Lewart Lubartów doprowadził do wyrównania. Ivan jednak zrehabilitował się za to, bo w 94. minucie podał do Dimy Nesterenko, który strzelił zwycięskiego gola. Wielkie brawa dla chłopaków za walkę i grę do końca. Chcemy utrzymać się w lidze, ale też ogrywać swoich piłkarzy, dlatego debiut na poziomie IV-ligowym zaliczył zawodnik z juniorów młodszych Mateusz Koguc

W następnej kolejce Lewart Lubartów zagra na wyjeździe z Huczwą Tyszowce (12 maja, 14:00). Natomiast Łada 1945 Biłgoraj podejmie Start Krasnystaw (12 maja, 17:00).

Lewart Lubartów – Łada 1945 Biłgoraj 1:2 (0:1)
Bramki: Artur Szkutnik 89′ (rzut karny) – Michał Skubis 35′, Dmytro Nesterenko 90+4′

Lewart: Kuźma − Wankiewicz, Budzyński, Michna, Ponurek − Pokrywka, A. Pikul (70′ Majewski), Szafrański (65′ Gliniak), Filipczuk (46′ Fularski), Najda− Szkutnik.

Łada: Szawara – Raduj, Kuliński, Chmura, Myszak – Krzyszycha (81′ Hanas), Birut (90′ Poliwka), Oleksiuk, Nawrocki (71′ Nesterenko, 90′ Koguc), Skubis (77′ Paćkowski) – Czok.

Żółte kartki: Artur Szkutnik, Przemysław Ponurek, Łukasz Najda – Arkadiusz Czok x2, Dariusz Kuliński
Czerwona kartka: Arkadiusz Czok 66′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Piotr Kozłowski (Lublin).