Lewart Lubartów po meczu z MKS-em Ryki pozostał na zwycięskiej ścieżce

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Lewartu Lubartów, którzy w ramach 28. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej pewnie pokonali MKS Ryki 5:0. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej oba zespoły podzieliły się punktami po remisie 1:1.

Łukasz Mierzejewski:

Zagraliśmy kolejne dobre spotkanie, w którym rywalem była drużyna zajmująca ostatnie miejsce w tabeli. Wypadało wygrać ten mecz i to zrobiliśmy. W pierwszej połowie przeciwnicy utrudniali nam grę, ale druga odsłona należała zdecydowanie do nas. Drużyna z Ryk do tej pory straciła “trochę” bramek i widać było, że po drugim czy trzecim trafieniu zeszło z niej powietrze, dzięki czemu łatwiej dochodziliśmy do sytuacji. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki i naszym planem jest zdobycie w nich sześciu punktów.

Sebastian Kozdrój:

Przegraliśmy z lepszym od siebie zespołem. W pierwszej połowie próbowaliśmy nawiązać równorzędną grę, ale niestety błąd, który popełniliśmy w 38. minucie doprowadził do tego, że straciliśmy bramkę. Wiara we własne umiejętności ponownie uleciała. W drugiej połowie Lewart Lubartów obnażał nasze błędy i strzelał kolejne gole. Trudno nam się grało, ponieważ widać było, że gospodarze to zespół, który zasługuje na swoje miejsce w tabeli. Nie spuszczamy głowy, zostały nam dwa mecze. Musimy zacisnąć zęby i powalczyć o punkty, bo drużyna jest ambitna i wierzę w to, że nie poddamy się do końca.

W następnej kolejce Lewart Lubartów zagra na wyjeździe z Orlętami Łuków (8 czerwca, 17:30). Natomiast MKS Ryki podejmie Start Krasnystaw (8 czerwca 17:30)

Lewart Lubartów – MKS Ryki 5:0 (1:0)
Bramki: Karol Bujak 38′, Łukasz Najda 48′, 53′, Grzegorz Fularski 55′, Bartosz Duda 78′

Lewart: Kuźma – Wankiewicz, Budzyński, Michna (72′ Stopa), Ponurek – Pokrywka ( 66′ Filipczuk), A. Pikul ( 55′ Majewski), Gliniak (46′ Szkutnik), Bujak, Najda – Fularski (60′ Duda).

MKS: Mróz – Łukasiak (50′ Jędrzejewski), D. Osojca, Leonarcik – Przybysz, Gąska, Darnia (70′ P. Osojca), Kazimierak – Kuchnio (55′ Długaszek), Bułhak, Wasilewski.

Żółta kartka: Dawid Osojca
Sędziował: Jakub Prończuk (Chełm).