Lewart Lubartów zdominował Huczwę w Tyszowcach

W 25. kolejce rozgrywek IV ligi lubelskiej Huczwa Tyszowce uległa przed własną publicznością Lewartowi Lubartów 0:3. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego mocno weszli w niedzielne spotkanie. Po dwunastu minutach gry dzięki trafieniom Patryka Pokrywki i Dariusza Michny zespół z Lubartowa prowadził 2:0. W drugiej połowie rezultat spotkania na 3:0 ustaliła kolejna bramka Pokrywki. Pomimo jednostronnego przebiegu spotkanie było dosyć nerwowe, co potwierdzają dwie czerwone kartki dla zawodników Lewartu. Boisko przedwcześnie musieli opuścić Michał Budzyński i Mateusz Szafrański.

Janusz Zarębski (kierownik Huczwy Tyszowce):

Dominującą stroną w tym spotkaniu był Lewart Lubartów. Rywale byli od nas lepsi i dobrze operowali piłką. Mieliśmy jedną dobrą sytuację do strzelenia bramki, ale Damian Ziółkowski uderzył nad poprzeczką. Wiadomo, że gdy szybko traci się dwa gole, to później gra się bardzo trudno. Przeciwnicy zajmują miejsce w górnej części tabeli i to oni byli lepszym zespołem.


Łukasz Mierzejewski:

Byliśmy w tym spotkaniu zespołem, który lepiej grał w piłkę. Doświadczenie również było po naszej stronie. Świadczy o tym także pozycja w tabeli. Wiemy, w jakiej sytuacji jest aktualnie Huczwa Tyszowce. To zespół, który walczy o utrzymanie w IV lidze, także tym bardziej gratuluję moim zawodnikom. Piłkarsko nie bałem się o postawę graczy mojego zespołu, bo wiem, na co ich stać. Dążyliśmy do tego, by mentalnie dobrze wejść w ten mecz i to się udało.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Lewart Lubartów podejmie Polesie Kock (18 maja, 12:00). Natomiast Huczwa Tyszowce zagra na wyjeździe ze Startem Krasnystaw (19 maja, 17:00).

Huczwa Tyszowce – Lewart Lubartów 0:3 (0:2)
Bramki: Patryk Pokrywka 5′, 54′, Dariusz Michna 12′

Huczwa: Berbecki – Miedźwiedź, Piatnoczka, Denkiewicz, Kwarciany (46′ Dworak) – Okalski (63′ Nazar), Krosman, Ziółkowski, Herda, Baran (80′ Świątek) – Droździel.

Lewart: Prusak – Wankiewicz, Budzyński, Michna, Ponurek – Pokrywka, A. Pikul (56′ Majewski), Bujak (85′ Stopa), Najda (80′ Filipczuk), D. Pikul (46′ Gliniak) – Fularski (71′ Szafrański).

Żółte kartki: Łukasz Kwarciany – Michał Budzyński x2, Karol Bujak
Czerwone kartki: Michał Budzyński 61′ (za drugą żółtą), Mateusz Szafrański 90+3′ (za niesportowe zachowanie)
Sędziował: Rafał Reszka (Lublin).

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)

0 0 votes
Article Rating