Lewart wyraźnie lepszy od Powiślaka

Trzy gole padły w pierwszym niedzielnym meczu 27. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej, w którym Powiślak Końskowola podejmował Lewart Lubartów. Wszystkie były zasługą podopiecznych Łukasza Mierzejewskiego, którzy do bramki gospodarzy trafiali w drugiej połowie.

Łukasz Giza:

Nie ma co ukrywać, Lewart Lubartów był zdecydowanie lepszą drużyną i zasłużenie wygrał. Spory wpływ na taki wynik pewnie miała czerwona kartka, którą dostaliśmy pod koniec pierwszej połowy, bo do przerwy nasza gra nie wyglądała źle. Nie pozwalaliśmy na wiele rywalom, ale potem nie daliśmy już rady. Nie zabrakło nam zaangażowania i to jedyny pozytyw. Szkoda takiego wyniku, ponieważ jest wysoki, choć trzeba przyznać, że trzecia bramka dla gości była bardzo ładna. Teraz już należy skupić się na trzech ostatnich meczach, które zostały nam do rozegrania.

Łukasz Mierzejewski:

Zagraliśmy niezłe spotkanie, w które dobrze weszliśmy i tak samo je zakończyliśmy. Gratulacje dla chłopaków za zaangażowanie i realizację zadań, które dały nam trzy punkty. Czerwona kartka dla rywali była konsekwencją naszej poprawnej gry. Oba ” żółtka” zostały pokazane za faule na Łukaszu Najdzie, który próbował wielu pojedynków jeden na jeden. Na pewno grało nam się łatwiej w przewadze jednego zawodnika, ale zapracowaliśmy na to. Warto pochwalić Daniela Gliniaka, który po podaniu Dawida Pikula z pierwszej piłki uderzył na bramkę i trafił w okienko.

W następnej kolejce Powiślak Końskowola zagra na wyjeździe ze Startem Krasnystaw (2 czerwca, 16:00). Natomiast Lewart Lubartów podejmie MKS Ryki (1 czerwca, 14:00).

Powiślak Końskowola – Lewart Lubartów 0:3 (0:0)
Bramki: Łukasz Najda 58′, Artur Szkutnik 61′, Daniel Gliniak 90+2′

Powiślak: Bicki – Kazubski, Antoniak, Bogusz, Łukaszuk – Dudkowski, Pięta (75′ Pięta), Kuśmierz (46′ Grzegorczyk) – Kamola (59′ Murat), Nikitchuk (72′ Gil), Koprucha.

Lewart: Prusak − Wankiewicz, Michna, Budzyński, Ponurek − Pokrywka, A. Pikul (65′ Majewski), Bujak (62′ Gliniak), Najda (69′ Filipczuk), Fularski (78′ D. Pikul) − Szkutnik (85′ Stopa).

Żółte kartki: Wiktor Bogusz x2, Michał Łukaszuk
Czerwona kartka: Wiktor Bogusz 45+1′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Marcin Kluk (Zamość).