Łukasz Giza nie jest już trenerem Powiślaka Końskowola!

Łukasz Giza przestał pełnić funkcję trenera Powiślaka Końskowola. Umowa 37-letniego szkoleniowca z klubem z Końskowoli została rozwiązana za porozumieniem stron.

Łukasz Giza prowadził ekipę z Końskowoli od czerwca 2017 roku, wcześniej będąc zawodnikiem Powiślaka. Pod jego wodzą zespół z powiatu puławskiego zajmował piąte i dwukrotnie szóste miejsce w tabeli IV ligi lubelskiej oraz triumfował w Pucharze Polski LZPN okręgu lubelskiego w sezonie 2017/2018. Do czasu ogłoszenia nowego szkoleniowca obowiązki trenera Powiślaka będzie pełnił Michał Bicki.

Chciałbym podziękować Zarządowi Klubu za te 7 lat spędzonych w Powiślaku. Przeszedłem w tej drużynie ekstremalną ścieżkę, od zawodnika, poprzez asystenta, skończywszy na pierwszym trenerze. W szczególności chciałbym podziękować prezesowi Arturowi Suszkowi za to, że dał mi szansę prowadzić zespół na IV-ligowym poziomie, można powiedzieć bez doświadczenia. Mam nadzieję, że się nie zawiódł, bo uważam, że dosyć fajnie to wszystko wyglądało. Cóż mogę więcej powiedzieć. Przez obecną sytuację, przez panującego wirusa zmieniły mi się koncepcje w głowie dotyczące dalszej przyszłości. Chciałbym na obecną chwilę trochę odpocząć, aczkolwiek jeżeli trafi się jakieś fajne wyzwanie, to może się go podejmę. Można powiedzieć jednym słowem, chociaż dziwnie to brzmi, że człowiek się trochę “wypalił”. Chciałbym poszukać trochę innych wyzwań. Ze swojej strony najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich osób związanych z tym klubem. Życzę przede wszystkim, żeby Powiślak spokojnie w tej lidze grał, bo myślę, że akurat ta liga jest adekwatna dla tego zespołu. Zawsze było tak, że Powiślak był ceniony i mam nadzieję, że tak zostanie – powiedział klubowym mediom Łukasz Giza.

fot. Powiślak Końskowola