Metamorfoza Granitu przyczyniła się do jego wygranej nad Spartą

W meczu z udziałem dwóch beniaminków rozgrywanego w ramach 10. kolejki lubelskiej IV ligi zmierzyły się ze sobą Granit Bychawa i Sparta Rejowiec Fabryczny. Górą z tej potyczki wyszli podopieczni Łukasza Gieresza, którzy pokonali u siebie rywali 2:0 po trafieniach Łukasza Struga.

Łukasz Gieresz:

W tym spotkaniu pokazaliśmy nasze dwa oblicza. Spodziewaliśmy się, że będziemy musieli sobie radzić z nisko grającym przeciwnikiem. Na pewno nie zrobiliśmy w pierwszej połowie wszystkiego, co sobie zakładaliśmy. Sfera mentalna miała tutaj największe znaczenie. Mimo tego, że sami siebie przed tym przestrzegaliśmy. W drugiej połowie zaprezentowaliśmy całkowicie inne oblicze, czego efektem były dwie strzelone bramki i kilka niezłych sytuacji. Gole padły po bardzo dobrych podaniach Karola Banachiewicza i finalizacji Łukasza Struga. Uważam, że wygraliśmy zasłużenie, a przeciwnik nam nie zagrażał. Mamy jednak po tym spotkaniu spory materiał do analizy, bo pierwsza część pokazała, że jeszcze sporo pracy przed nami. Gratulacje dla zespołu, który pomimo problemów kadrowych przed i w czasie meczu, pokazał, że jest wyrównany i to, co robimy na co dzień, przynosi efekty.

Bartosz Bodys:

Wróciliśmy do meczu sprzed dwóch tygodni (z Kłosem Chełm – przyp. red), w którym od początku spotkania nic nam się nie kleiło. Słabo wyglądało budowanie przez nas akcji i zbyt szybko pozbywaliśmy się piłki. Pierwsza połowa grana była na remis. Rywale nie tworzyli jakichś akcji. My z kolei przy rozgrywaniu przez nich piłki dostaliśmy prezent. Andrzej Głowacki miał piłkę na trzydziestym metrze i mógł zrobić z nią wszystko. Najlepiej, gdyby pobiegł w stronę bramki i zakończył akcję strzałem, ale niestety niepotrzebnie się zawahał i zatrzymał, co pozwoliło obrońcy na dogonienie go. W drugiej połowie niestety straciliśmy gola już dwie minuty po jej rozpoczęciu i to było decydujące dla dalszych losów.

W następnej kolejce Granit Bychawa zagra na wyjeździe z Huraganem Międzyrzec Podlaski (12 października, 15:00). Natomiast Sparta Rejowiec Fabryczny podejmie Ładę 1945 Biłgoraj (13 października, 14:00)

Granit Bychawa – Sparta Rejowiec Fabryczny 2:0 (0:0)
Bramki: Łukasz Strug 48′, 70′

Granit: Zawiślak – Wierzbicki (46′ Walęciuk), Piwnicki, Lewczuk, Struk, Strug (88′ Różycki), Banachiewicz, Pęcak (80′ Sprawka), Drozd, Misztal (89′ Wolski), Szymala (46′ Dudkiewicz).

Sparta: Podlipny – Paździor, Kurzyna, Oleksiejuk, Osoba (55′ Hawerczuk) – Wójcik (55′ Martyn), Jasiński, Barabasz, Kasperek (83′ Sienkiewicz), Wołos – Głowacki (70′ Kiejda).

Żółta kartka: Karol Banachiewicz
Sędziował: Marcin Kluk (Zamość).