MKS Ryki z nowym trenerem. Powiślak z piątym zwycięstwem tej wiosny

MKS Ryki z nowym trenerem. Powiślak z piątym zwycięstwem tej wiosny

Po meczu z Polesiem Kock trener Marcin Cieśla złożył rezygnację z funkcji trenera zespołu MKS Ryki. Na tym stanowisku zastąpił go były zawodnik tego klubu, Sebastian Kozdrój. Efekt nowej miotły jednak nie zadziałał i pomimo walki z Powiślakiem Końskowola zawodnicy z powiatu ryckiego musieli uznać wyższość rywali w stosunku 1:3. 

Robert Piotrowski (zastępujący w sobotnim meczu Sebastiana Kozdrója):

Można powiedzieć, że był to wyrównany mecz, zważywszy na to, jakie zmiany wydarzyły się u nas w klubie. Zabrakło jednak trochę szczęścia, a własne błędy spowodowały taki wynik. Sam rezultat raczej nie odzwierciedla przewagi Powiślaka Końskowola.


Łukasz Giza:

Najważniejsze było zwycięstwo, bo jeśli chodzi o grę, to było różnie. Momentami była ona szarpana. Nie ma jednak co robić tragedii z tego, że źle zagraliśmy. Ten tydzień był ciężki, bo graliśmy co trzy dni. W IV lidze chłopaki pracują albo uczą się, tak więc zwycięstwo jest pocieszające. Wygrana mogła być okazalsza, ale nie narzekamy. Musimy teraz odpocząć i przygotować się do następnego meczu.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce MKS Ryki podejmie Kłosa Chełm (11 maja, 16:00). Natomiast Powiślak Końskowola także u siebie zagra z Orlętami Łuków (12 maja, 14:00).

MKS Ryki – Powiślak Końskowola 1:3 (0:2)
Bramki: Bartłomiej Bułhak 90+3′ – Marcin Gil 3′, Oskar Leszczyński 29′, Robert Kazubski 56′,

MKS: Kałaska – D. Osojca, Łukasik (46′ P. Osojca), Kazimierak, Gąska, Wasilewski, Leonarcik, Długaszek, Jędrzejewski (75′ Fałdyga), Bułhak, Darnia (65′ Kuchnio).

Powiślak: Bicki – Kazubski, Grzegorczyk, Antoniak (75′ Krzysztoszek), Łukaszuk, Bogusz (75′ Murat), Dudkowski, O. Leszczyński (46′ Kuśmierz), Gil, Nikitchuk, Koprucha (68′ Kamola).

Żółte kartki:
Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm).