Niespodzianka w Hrubieszowie. Unia lepsza od Gromu Różaniec

W 4. kolejce grupy II IV ligi lubelskiej Unia Hrubieszów pokonała na własnym stadionie 1:0 Grom Różaniec i zainkasowała pierwszy komplet punktów w sezonie 2020/2021. Z kolei dla zespołu z Różańca przegrana w Hrubieszowie była pierwszą porażką w bieżących rozgrywkach. Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył w 22. minucie spotkania Mateusz Oleszczuk. Zawodnik Unii miał po przerwie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zmiany wyniku, ale nie zdołał poprawić swojego dorobku strzeleckiego.

Marek Sadowski:

Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa, ponieważ po trzech porażkach nie wierzyliśmy, że możemy odbić się od dna. Pierwsza połowa rozgrywała się pod nasze dyktando. Mieliśmy w niej przewagę i stworzyliśmy sobie kilka okazji, wykorzystując niestety tylko jedną z nich. W drugiej połowie przeciwnicy dążyli do wyrównania. Zespół z Różańca nie miał może wielu szans na gola, ale na pewno optyczną przewagę. My nastawiliśmy się na kontry i również dochodziliśmy do sytuacji. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo mam świadomość, że po trzech porażkach chłopaki mieli w głowach to, że nie wygrywamy. Mam nadzieję, że odbudujemy się psychicznie i będzie to wyglądało lepiej niż do tej pory.

Bogdan Antolak:

Na wyniku zaważyła postawa naszej drużyny w pierwszej połowie. Unia wyszła na ten mecz mocno zdeterminowana. Rywale stworzyli sobie kilka sytuacji i wykorzystali jedną z nich. My graliśmy ospale i powoli, w stylu, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni. Dopiero po przerwie wyszliśmy z determinacją i wolą walki, która cechowała nas we wcześniejszych spotkaniach. Mimo wyrównanej drugiej połowy nie udało nam się doprowadzić do remisu. W pierwszej części zostaliśmy zdominowani przez rywali i to przesądziło o naszej porażce.

W następnej kolejce Unia Hrubieszów zagra na wyjeździe z Ładą 1945 Biłgoraj (22 sierpnia, 17:00). Natomiast Grom Różaniec podejmie Victorię Żmudź (23 sierpnia, 17:00).

Unia Hrubieszów – Grom Różaniec 1:0 (1:0)
Bramka: Mateusz Oleszczuk 22’

Unia: Tomczyszyn – Blicharz, Pietrusiewicz, Kazan, A. Oleszczuk (88′ Steciuk) – M. Oleszczuk, Podgórski, Wiejak (84′ Herda), Pańko, Greniuk (64′ Wanarski) – Szkutnik.

Grom: Markowicz – Lis, Przeszło, Mielniczek, Przybysławski – Kaproń (68′ Kozyra), Birut, Halych, Podolak – Paćkowski (84′ G. Działo), Kwiatkowski (78′ K. Działo).

Żółte kartki: Artur Szkutnik, Mateusz Pańko, Mariusz Podgórski, Michał Wiejak, Szymon Wanarski, Filip Pietrusiewicz, Adrian Oleszczuk – Janusz Birut, Kamil Kaproń, Grzegorz Działo, Volodymyr Halych
Sędziował: Szymon Niemczuk (Chełm).