Optymizm w Orlętach Łuków

Optymizm w Orlętach Łuków

W czwartek przygotowania do sezonu 2019/2020 rozpoczęli zawodnicy Orląt Łuków. W pierwszych zajęciach IV-ligowca wzięło udział dwudziestu jeden zawodników, w tym czterech graczy testowanych (bramkarz, obrońca i dwóch pomocników) oraz trzech juniorów nietrenujących dotychczas z drużyną.

– Jestem zadowolony z frekwencji na pierwszym treningu i z poziomu, jaki na tych zajęciach zaprezentowała większość, a także prawie wszyscy zawodnicy testowani. Uważam, że jeśli ich transfery doszłyby do skutku, to nie byłyby to jedynie uzupełnienia, ale wzmocnienia naszej kadry – komentuje trener Robert Różański.

W treningu Orląt wziął udział Radosław Szustek. 20-letni wychowanek klubu z Łukowa ostatni sezon spędził w występującym w bialskopodlaskiej klasie okręgowej ŁKS-ie Łazy. Wzmocnieniem zespołu prowadzonego przez Roberta Różańskiego będzie niemal na pewno Rafał Jaworski. Pomocnik w poprzedniej kampanii reprezentował Orlęta Radzyń Podlaski.

Na czwartkowym treningu zabrakło Sebastiana Matuszewskiego i Jakuba Bulaka, którym obowiązki nie pozwalają nadal trenować i pomagać Orlętom, jednak szkoleniowiec IV-ligowca ma nadzieję, że temat tych graczy nie jest jeszcze przesądzony. Na zajęciach nie było także Adriana Siemieniuka, któremu skończyło się wypożyczenie i obecnie trenuje z Podlasiem Biała Podlaska. Nieobecny był również Daniel Fic, a także Michał Purzycki i Michał Skwarek.

PLAN SPARINGÓW ORLĄT ŁUKÓW

13.07 – Podlasie Biała Podlaska (godzina 11:00)
20.07 – Lewart Lubartów
27.07 – ŁKS Łazy
3.08 – Polesie Kock
10.08 – Pogoń II Siedlce.

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)