“Pakuła show” w Werbkowicach!

Osiem bramek padło w niedzielnym meczu 28. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej, w którym Kryształ Werbkowice podejmował Ładę 1945 Biłgoraj. Cztery z nich było dziełem Patryka Pakuły z zespołu gospodarzy, którzy ostatecznie pokonali rywali 5:3.

Piotr Welcz:

Przede wszystkim to był mecz Patryka Pakuły, który zdobył cztery bramki. Pod względem piłkarskim byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem w tym spotkaniu i mogliśmy go zdecydowanie wyżej wygrać. Mam tylko do drużyny pretensje o stracone bramki, które wynikały z naszych błędów. Przy drugim i trzecim golu w nasze szeregi wkradła się dekoncentracja, a to nie powinno nam się zdarzać.

Bartłomiej Kowalik:

Wydaje mi się, że to był jeden z gorszych, jak nie najgorszy mecz w naszym wykonaniu w tym sezonie. Uważam, że taka nauczka może nam się przydać. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się fatalnie. Chyba myśleliśmy, że to spotkanie uda się nam wygrać na stojąco, a przecież nie jesteśmy taką drużyną. Kryształ Werbkowice był bardziej zdeterminowany i walczył o każdy metr boiska, także wygrał zasłużenie. Pozytywem tego starcia może być druga połowa, w której pojawiły się niezłe fragmenty naszej gry i to, że po raz kolejny w naszym składzie wystąpiło kilku juniorów. Ci z kolei zaliczyli dobry występ i potwierdzili, że warto na nich stawiać.

W następnej kolejce Łada 1945 Biłgoraj podejmie Lubliniankę (8 czerwca, 17:30). Natomiast Kryształ Werbkowice zagra na wyjeździe z Huczwą Tyszowce (8 czerwca, 17:30).

Kryształ Werbkowice – Łada 1945 Biłgoraj 5:3 (3:1)
Bramki: Adrian Wołoch 10′, Patryk Pakuła 18′, 44′, 54′, 88′ – Janusz Birut 3′, Dmytro Nesterenko 77′, Patryk Dorosz 90+2′

Kryształ: Stachyra – Wójtowicz, Alokhin, Śmiałko, Luterek – Łappo (66′ Jabłoński), Mazur (75′ Dec), Borys, Warecki, A. Wołoch – Pakuła (90′ Staszewski).

Łada: Szawara – Raduj (52′ Nesterenko), Chmura, Myszak, Hanas (24′ Larwa) – Paćkowski (52′ Poznański), Birut, Nawrocki (65′ Koguc), Krzyszycha, Dorosz – Skubis.

Żółte kartki: Adrian Wołoch – Michał Skubis
Sędziował: Adrian Pukas (Chełm).