Pełna zgoda w Werbkowicach

W emocje obfitowało starcie 14. kolejki IV ligi lubelskiej, w którym Kryształ Werbkowice podejmował Huczwę Tyszowce. Pierwszą bramkę goście mogli zdobyć już w 2. minucie meczu, ale rzutu karnego nie wykorzystał Damian Ziółkowski. Gospodarze dwukrotnie w tym spotkaniu wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie je tracili. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się remisem 2:2. – To sprawiedliwy wynik. W tym spotkaniu było wszystko: zwroty akcji, przewaga po stronie raz jednej, raz drugiej drużyny, słupki, poprzeczki, niewykorzystany rzut karny, mnóstwo żółtych kartek i czerwona kartka. Każdy z zespołów mógł wygrać i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść – mówi Piotr Welcz. – Mieliśmy świetną okazję na początku meczu, ale niestety rzutu karnego nie zamieniliśmy na bramkę. Na przerwę schodziliśmy przegrywając jednym golem, dlatego na drugą połowę wyszliśmy zdeterminowani do odrabiania strat. Doprowadziliśmy do remisu, lecz później przeciwnicy zdobyli gola na 2:1. Ponownie dążyliśmy do wyrównania, co na szczęście się udało. Myślę, że podział punktów to sprawiedliwe rozstrzygnięcie – potwierdza kierownik Huczwy, Janusz Zarębski.

Kryształ Werbkowice – Huczwa Tyszowce 2:2 (1:0)
Bramki: Michał Jabłoński 9′, Bartłomiej Reszczyński 72′ – Patryk Miedźwiedź 58′, Damian Baran 82′

Kryształ: Stachyra – Wójtowicz, Alokhin, Śmiałko, Luterek (70′ K. Wołoch) – Mazur (75′ Sas), Jabłoński (60′ Nieradko), Rybka – Reszczyński, A. Wołoch (88′ Łappo), Warecki (78′ Drewniak).

Huczwa: Joniec – Anioł, Materna, Raczkiewicz (77′ Okalski), Maliszewski (46′ Mazurkiewicz) – Miedźwiedź, Baran (90′ Sobolewski), Denkiewicz, Ziółkowski – Bukowski, Dworak.

Żółte kartki: Adrian Wołoch, Bartłomiej Reszczyński, Stanisław Rybka, Vadim Alokhin, Bartłomiej Mazur – Damian Baran, Damian Okalski, Piotr Maliszewski, Tomasz Raczkiewicz, Sebastian Denkiewicz x2
Czerwona kartka: Sebastian Denkiewicz 83′ (za drugą żółtą)
Niewykorzystany rzut karny: Damian Ziółkowski 2′ (obrona bramkarza)
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)