Piłkarze Huraganu po pierwszych treningach

Piłkarze Huraganu po pierwszych treningach

W czwartek przygotowania do sezonu 2019/2020 wznowił beniaminek rozgrywek IV ligi lubelskiej, Huragan Międzyrzec Podlaski. Podopieczni Damiana Panka odbyli dotychczas trzy jednostki treningowe. W premierowych zajęciach udziału nie wzięli: Kacper Weręgowski, Karol Góralski i Szymon Łukanowski, którzy dostali więcej wolnego i dołączą do kadry w poniedziałek. 

Podczas pierwszych zajęć doświadczony trener przyglądał się sześciu zawodnikom testowanym. W tym gronie było dwóch obrońców, dwóch pomocników i dwóch napastników.  – Jestem zadowolony z jakości tych graczy. Teraz pozostaje kwestia porozumienia się piłkarzy z zarządem. Chciałbym jak najszybciej zamknąć kadrę, bo letni okres przygotowawczy jest bardzo krótki i należy go solidnie przepracować. Myślę, że nie ma czasu na eksperymenty – mówi Damian Panek.

Z zespołem z Międzyrzeca Podlaskiego na razie żegna się grający asystent szkoleniowca Panka, Przemysław Grajek, który w TOP-ie 54 Biała Podlaska rozpoczyna swoją przygodę z trenowaniem. Za granicę wyjechał Krystian Zbieć, a Igor Paczuski próbuje dostać się szkoły pożarniczej. Natomiast Artur Kwaśniewski i Piotr Wojtczuk zmagają się z kontuzjami, które wykluczają ich z rundy jesiennej. Kto może ich zastąpić? – Cały czas staramy opierać się nasz skład o miejscowych chłopaków i studentów z Białej Podlaskiej. Dołączyliśmy do treningów trzech najbardziej rokujących juniorów. Wygląda to optymistycznie, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie. Przede wszystkim chcemy dać szansę tym zawodnikom, którzy wywalczyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej – zaznacza trener beniaminka rozgrywek IV ligi lubelskiej.

PLAN SPARINGÓW HURAGANU MIĘDZYRZEC PODLASKI

17.07 – Podlasie Biała Podlaska (godzina 17:30)
20.07 – Polesie Kock
24.07 – Orlęta Radzyń Podlaski
27.07 – Włodawianka Włodawa
3.08 – Cresovia Siemiatycze.

fot. Huragan Międzyrzec Podlaski