Po 10. kolejce IV ligi lubelskiej

Trzydzieści trzy bramki padły w 10. kolejce rozgrywek IV ligi lubelskiej. Jak na razie więcej goli odnotowano tylko w 2. kolejce, bo wtedy było to trzydzieści pięć trafień. Pięć z ośmiu meczów zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, a przewagi swojego boiska nie wykorzystały zespoły Kryształu Werbkowice (drużyna prowadzona przez Piotra Welcza jako jedyna nie ma na swoim koncie jeszcze domowej wygranej), Górnika II Łęczna i Unii Hrubieszów. Ta ostatnia ekipa zremisowała z Powiślakiem Końskowola. Dwóch zawodników zostało ukaranych czerwoną kartką: Kazimierz Bala z Kłosa Chełm i już tradycyjnie w tej rundzie gracz beniaminka z Hrubieszowa. Tym razem był to Mariusz Podgórski. Do końca rundy jesiennej pozostało pięć kolejek, a liderem niezmiennie Lewart Lubartów, który bez żadnej porażki na koncie prowadzi w ligowej tabeli.

WYDARZENIE KOLEJKI

Pogrom Tomasovii Tomaszów Lubelski nad Orlętami Łuków

Nikt nie spodziewał się, że nieźle spisujące się w tym sezonie Orlęta Łuków stracą aż sześć bramek w jednym meczu. Przyczyniła się do tego Tomasovia Tomaszów Lubelski, która w pełni wykorzystała problemy kadrowe zespołu prowadzonego przez Roberta Różańskiego. Dla przypomnienia, Orlęta w tym spotkaniu na ławce rezerwowych nie miały ani jednego gracza z pola.

PIŁKARZ KOLEJKI

Jakub Paćkowski (Łada 1945 Biłgoraj)

Do 92. minuty sobotniego starcia Łady 1945 Biłgoraj z Włodawianką Włodawa utrzymywał się remis 1:1. Gola na wagę czwartego zwycięstwa dla gospodarzy w sezonie 2019/2020 zdobył Jakub Paćkowski. 17-latek na boisko został wprowadzony w drugiej połowie meczu. – Udało nam się wygrać w dosyć niespotykanych okolicznościach, bo bezpośrednio po drugim golu i naszej radości sędzia zakończył mecz – mówił trener Bartłomiej Kowalik.