Po 6. kolejce IV ligi lubelskiej

Dwadzieścia osiem bramek, trzy rzuty karne i pięć czerwonych kartek obejrzeli kibice w 6. kolejce IV ligi lubelskiej. Najwięcej goli, bo aż osiem padło w Łęcznej, gdzie miejscowy Górnik wzmocniony zawodnikami z pierwszego zespołu rozbił Unię Hrubieszów 7:1. Wysokim wynikiem zakończyło się także starcie Kryształu Werbkowice, który dość niespodziewanie uległ przed własną publicznością Huczwie Tyszowce 2:4. Inna sprawa, że podopieczni Piotra Welcza na razie nie przypominają drużyny, która w poprzednim sezonie walczyła o podium rozgrywek IV ligi lubelskiej. Cztery czerwone kartki w tej kolejce zostały pokazane w końcówkach meczów. Jedynie już w pierwszej połowie plac gry opuścił faulujący Filip Pietrusiewicz z Unii Hrubieszów. Na czele stawki pozostaje Lewart Lubartów, który skromnie, bo 1:0 pokonał Kłosa Chełm. Tuż za nim Tomasovia Tomaszów Lubelski, mająca tylko punkt mniej od ekipy prowadzonej przez Tomasza Bednaruka.

WYDARZENIE KOLEJKI

Pierwsza w sezonie wygrana Sparty Rejowiec Fabryczny

Zespołem, który najdłużej w sezonie 2019/2020 czekał na premierowe zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi lubelskiej był beniaminek z Rejowca Fabrycznego. Podopieczni Bartosza Bodysa po wywalczonych wcześniej trzech remisach po raz pierwszy zapunktowali za trzy oczka w niedzielę, kiedy to na wyjeździe pokonali Victorię Żmudź 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu w 83. minucie strzelił Mateusz Adamiec.

PIŁKARZ KOLEJKI

Damian Koprucha (Powiślak Końskowola)

Dwie bramki Damiana Kopruchy pozwoliły Powiślakowi triumfować nad Ładą 1945 Biłgoraj 2:1. Napastnik z powiatu puławskiego na listę strzelców wpisał się w 53. i 89. minucie meczu, zapewniając tym samym podopiecznym Łukasza Gizy pierwszą wygraną na wyjeździe w sezonie 2019/2020.