Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2018/2019 w wykonaniu Victorii Żmudź

Rundę jesienną rozgrywek IV ligi lubelskiej Victoria Żmudź zakończyła na ósmym miejscu. Po pierwszej połowie sezonu 2018/2019 podopieczni Piotra Molińskiego znajdują się w środku ligowej stawki, z dość bezpieczną przewagą ośmiu punktów nad strefą spadkową.

VICTORIA ŻMUDŹ W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 8
Punkty: 22
Zwycięstwa: 6
Remisy: 4
Porażki: 6
Bramki strzelone: 31
Bramki stracone: 25
Najwyższe zwycięstwo: 9:1 z MKS-em Ryki
Najwyższa porażka: 1:6 z Hetmanem Zamość

Zwycięstwa u siebie: 4
Remisy u siebie: 2
Porażki u siebie: 2
Bramki strzelone u siebie: 22
Bramki stracone u siebie: 8
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 9:1 z MKS-em Ryki
Najwyższa porażka u siebie: 1:2 z Lewartem Lubartów

Zwycięstwa na wyjeździe: 2
Remisy na wyjeździe: 2
Porażki na wyjeździe: 4
Bramki strzelone na wyjeździe: 9
Bramki stracone na wyjeździe: 17
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 2:0 z Orlętami Łuków
Najwyższa porażka na wyjeździe: 1:6 z Hetmanem Zamość

NAJSKUTECZNIEJSI

Erwin Sobiech – 8 goli
Piotr Lecki – 7 goli
Jurij Furta – 4 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Piotr Moliński: Po rundzie jesiennej czuję lekki niedosyt, bo mogliśmy zapunktować w kilku meczach więcej. Z drugiej strony biorąc pod uwagę to, jak Victoria spisywała się dotychczas w pierwszych rundach IV ligi, od sezonu 2012/2013 to trzeba być umiarkowanie zadowolonym. W pierwszej połowie bieżącej kampanii po pięciu kolejkach mieliśmy tylko dwa punkty. Zaczęliśmy od remisu ze Startem Krasnystaw (0:0 – przyp. red.), potem przytrafiła się pechowa porażka z Włodawianką Włodawa (0:1 – przyp. red.), dostaliśmy baty w Zamościu (przegrana 1:6 z Hetmanem – przyp. red.), zremisowaliśmy z Kryształem Werbkowice (1:1 – przyp. red.) i ponownie przegraliśmy w Lublinie (porażka 0:1 z Lublinianką). Wydaje mi się, że było to spowodowane sporymi zmianami kadrowymi w naszym zespole i brakiem zgrania. Musieliśmy długo czekać na to, by Victoria zaczęła punktować. Pierwszy ligowy mecz wygraliśmy dopiero w 6. kolejce z Tomasovią Tomaszów Lubelski (5:2 – przyp. red.). Aktualnie mamy 22 punkty, znajdujemy się w środku tabeli i to tak naprawdę pierwsza zima, gdy widmo spadku nie zagląda nam w oczy. Trzeba być jednak czujnym, bo ścisk w dolnej połowie tabeli jest spory. Poza zespołem z Ryk, wszystkie drużyny do ósmego miejsca, które aktualnie zajmujemy, mogą się włączyć do walki o utrzymanie. Gdyby scenariusz z początku rundy jesiennej miał się powtórzyć, a zespoły z dołu tabeli zaczęły punktować, to mogłoby się zrobić ciekawie.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: Na chwilę obecną mamy taką pozycję w tabeli, że nie szukamy wzmocnień. Można byłoby się zastanawiać nad pozycją bramkarza. Bodajże po trzeciej kolejce Bartłomiej Porzyc nas zostawił, ponieważ wyjechał do Anglii i nie zanosi się na to, żeby wrócił. Zostaliśmy z jednym seniorem na tej pozycji, Marcinem Makowskim i juniorem Mateuszem Seniukiem, który z konieczności musiał bronić w ostatnich kolejkach rundy. Jak na swoje możliwości spisywał się bardzo dobrze. Właśnie jemu możemy zawdzięczać remis w meczu z Kłosem Chełm

Ubytki: Jeżeli chodzi o osłabienia zespołu przed rundą wiosenną, to prawdopodobnie opuści nas Bartłomiej Zwolak. Zawodnik dojeżdża na mecze Victorii z Warszawy i nie ukrywa, że jest to dla niego dosyć uciążliwa sprawa. Chciałby poszukać sobie czegoś na miejscu, bo właśnie w stolicy mieszka i pracuje. Podjął próbę treningów w IV-ligowym Drukarzu Warszawa i zobaczymy czy znajdzie tam angaż. Wie, że ma u nas miejsce i drzwi dla niego są otwarte.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

około 15.01 – pierwszy trening
2.02 – Motor Lublin (CLJ)
9.02 – Polesie Kock
13.02 – Lublinianka
16.02 – Kłos Chełm
20.02 – Avia Świdnik
23.02 – Lewart Lubartów
2.03 – Granit Bychawa
9.03 – Janowianka Janów Lubelski
13.03 – Granica Dorohusk
16.03 – Sparta Rejowiec Fabryczny.

* bilans po 16. kolejkach