Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Gromu Różaniec

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Gromu Różaniec

Runda jesienna sezonu 2020/2021 była dla Gromu Różaniec historycznym i premierowym przetarciem na poziomie IV ligi. Trzy kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej beniaminek plasuje się na szóstym miejscu w tabeli i wiosną powalczy o pozostanie w grupie mistrzowskiej.

GROM RÓŻANIEC W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 6
Punkty: 30
Zwycięstwa: 9
Remisy: 3
Porażki: 7
Bramki strzelone: 32
Bramki stracone: 19
Najwyższe zwycięstwo: 5:0 z Ładą 1945 Biłgoraj
Najwyższe porażki: 0:2 z Gryfem Gmina Zamość i z Tomasovią Tomaszów Lubelski

Zwycięstwa u siebie: 5
Remisy u siebie: 1
Porażki u siebie: 4
Bramki strzelone u siebie: 19
Bramki stracone u siebie: 11
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 5:0 z Ładą 1945 Biłgoraj
Najwyższa porażka u siebie: 0:2 z Gryfem Gmina Zamość

Zwycięstwa na wyjeździe: 4
Remisy na wyjeździe: 2
Porażki na wyjeździe: 3
Bramki strzelone na wyjeździe: 13
Bramki stracone na wyjeździe: 8
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 4:0 z Unią Białopole
Najwyższa porażka na wyjeździe: 0:2 z Tomasovią Tomaszów Lubelski

NAJSKUTECZNIEJSI

Jakub Paćkowski − 6 goli
Kamil Kaproń − 4 gole
Jacek Podolak − 4 gole
Piotr Przeszło − 3 gole
Arkadiusz Kwiatkowski − 3 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Bogdan Antolak:Od dłuższego czasu towarzyszyła nam chęć gry w IV lidze. Gdy w poprzednim sezonie udało nam się awansować, to odczuwaliśmy pewien niepokój związany z tym, jak poradzimy sobie na tle doświadczonych i ogranych na tym poziomie drużyn. Zastanawialiśmy się, czy nie będą to dla nas za wysokie progi. Początkowo dominowała ciekawość i niepokój, ale po rundzie jesiennej mogę powiedzieć, że nasze ambicje nie były na wyrost. Uważam, że zasłużyliśmy na grę w tej lidze. Dajemy sobie radę pod względem organizacyjnym i sportowym, mimo wyższych standardów w porównaniu do klasy okręgowej. Przygotowanie tego, by spotkanie zostało przeprowadzone na odpowiednim poziomie, jest wyzwaniem dla grupy ludzi. Natomiast każdy w klubie ma sporo chęci do pracy. Uważam, że w mijającym roku wykonaliśmy kawał dobrej roboty, czego efektem był awans, a wraz z nim spora satysfakcja. W parze z tym idzie promocja Różańca. Myślę, że gdybyśmy na dłużej zadomowili się w IV lidze, wtedy na Lubelszczyźnie sporo osób wiedziałoby, gdzie znajduje się nasza miejscowość. Mamy bardzo dobrą współpracę z burmistrzem Tarnogrodu, Panem Pawłem Decem. Jeszcze do niedawna toczyliśmy mocne derbowe boje z miejscowym Olimpiakosem, a teraz udało nam się uzyskać awans do wyższej ligi. Nie wiedzieliśmy do końca, jak burmistrz zachowa się w takiej sytuacji oraz na jakie wsparcie możemy liczyć. Otrzymaliśmy informację, że chce pomagać oraz wspierać nas poprzez drobne inwestycje w infrastrukturę i ogólne solidne finansowanie. Sam bywał gościem na naszym stadionie i myślę, że przyjemnie jest mu oglądać ciekawe drużyny, które do nas przyjeżdżają. Dodatkowo występowanie na IV-ligowych boiskach przyciągnęło lepszych sparingpartnerów. Nigdy nie mieliśmy przyjemności zmierzyć się na przykład z Lublinianką, a teraz pojawiła się taka możliwość. Również zespół Stali Łańcut z Podkarpacia sam zaproponował skonfrontowanie się w meczu kontrolnym. To są miłe i nowe rzeczy na wyższym poziomie. Z pewnością dodają one skrzydeł i zachęcają do dalszej pracy, która ma sens i przynosi zauważalne efekty. Na pewno jesteśmy zadowoleni z szóstego miejsca, które aktualnie zajmujemy. Chcielibyśmy utrzymać je do końca rozgrywek, żeby wystąpić w grupie mistrzowskiej. To będzie nasz cel na wiosnę. Rozkładając tę rundę na części, to były momenty, w których dopisywało nam szczęście i zdobywaliśmy punkty. Jednak czasami niepotrzebnie je traciliśmy, z powodu braku sił lub nieutrzymania koncentracji do samego końca. Niemniej jednak z optymizmem patrzymy w przyszłość i snujemy kolejne plany do tego jak przygotować się do dalszej części sezonu. Wierzymy, że gdyby nie udało nam się utrzymać miejsca w górnej połowie tabeli, o czym nawet nie chcę myśleć, to i tak nie będzie żadnego dramatu. W każdym przypadku powalczymy o pozostanie na tym szczeblu rozgrywkowym.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – Wykonałem już pierwsze telefony i przeprowadziłem kilka rozmów. Na razie temat zamyka się na uzgodnieniu, czy ktoś jest zainteresowany dołączeniem do Gromu. Bliżej rozpoczęcia sparingów będę mógł powiedzieć coś więcej odnośnie nazwisk osób trenujących z nami. Na ten moment nie chciałbym mówić konkretnie o personaliach. Na pewno nie dołączy do nas duża grupa nowych zawodników, ponieważ chcemy dać szansę tym, którzy występowali u nas do tej pory. Poszukiwanie sześciu nowych graczy i wymienianie kadry nie miałoby sensu. Aczkolwiek nie może być też tak, jak czasami miało to miejsce, że jechaliśmy na mecz w składzie liczącym dwunastu lub trzynastu zawodników. Nasza kadra musi być szeroka i wyrównana. Mogę jedynie powiedzieć, że chciałbym znaleźć przynajmniej po jednym zawodniku na pozycję napastnika oraz obrońcy, najlepiej zdolnych młodzieżowców, który mogliby się u nas rozwijać. Jednak na konkretne rozmowy przyjdzie czas w styczniu.

Ubytki:W tym momencie nie spodziewamy się żadnych odejść, ponieważ wszyscy zadeklarowali chęć dalszej gry w klubie. Musiałoby się wydarzyć coś wyjątkowego, by ta sytuacja uległa zmianie. Natomiast biorę pod uwagę fakt, że są to młodzi zawodnicy i w ciągu niedługiego czasu mogą przydarzyć się pewne sytuacje losowe, które zmuszą kogoś do odejścia z naszej drużyny.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

18 lub 19.01 – pierwszy trening
30.01 – MKS Kańczuga
6.02 – Stal Łańcut
13.02 – Huczwa Tyszowce
20.02 – Powiślak Końskowola
27.02 – MKS Radymno
6.03 – Lublinianka

*bilans po 19 kolejkach 

fot. Grom Różaniec

0 0 vote
Article Rating